ORLEN Team ma nowego zawodnika! To mistrz świata, bohater polskich kibiców

Mistrz świata na żużlu, Bartosz Zmarzlik, podpisał wczoraj kontrakt z ORLEN Team. Żużlowiec Stali Gorzów staje tym samym w jednym szeregu obok takich gwiazd motorsportu, jak Robert Kubica, czy Kuba Przygoński.

ORLEN Team ma nowego zawodnika! To mistrz świata, bohater polskich kibiców
Podaj dalej

O możliwości współpracy ORLEN Team z polskimi żużlowcami mówiło się już w ubiegłym roku podczas meczu towarzyskiego Polska vs. Reszta Świata. Na horyzoncie byli też Maciej Janowski oraz Maksym Drabik, natomiast oni we „frajerski” sposób olali kadrę narodową, czym sami wypisali się z potencjalnych kontraktów.

Pozostał zatem zdecydowanie najlepszy z nich, jednocześnie najbardziej poukładany, czyli Bartek Zmarzlik. Mistrz świata na żużlu z ubiegłego sezonu (jako trzeci Polak w historii) nie tylko zapewnił sobie odpowiednie wsparcie w kwestiach budżetowych, ale przede wszystkim prestiż i jest od teraz członkiem największego polskiego zespołu, razem z Kubicą, czy Przygońskim.

Należy dodać, że Zmarzlik zrobił wokół całej sytuacji wielkie show. Już kilka dni przed ogłoszeniem kontraktu zaintrygował kibiców zapowiadając, że dla niego okienko transferowe nie jest zakończone. Żużlowiec wstawiał na swojego Facebooka kolejne posty, które tylko podgrzewały atmosferę. Brawo ORLEN Team, brawo Bartek Zmarzlik!

Sezon ligi polskiej rozpocznie się w kwietniu. Najważniejsze rozgrywki, czyli Speedway Grand Prix, wystartuje w maju od imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszystkie bilety na to wydarzenie rozeszły jak świeże bułeczki. Na trybunach zasiądzie 54 tysięcy widzów.

Przeczytaj również