ORLEN Stay&Play: Żużlowy mistrz świata Bartosz Zmarzlik sprawdzi się w grze Assetto Corsa

ORLEN Stay&Play: Żużlowy mistrz świata Bartosz Zmarzlik sprawdzi się w grze Assetto Corsa

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend czekają nas emocje związane z wirtualną rywalizacją w ramach ORLEN Stay&Play. Jednym ze sportowców, którzy wezmą udział w wyścigu organizowanym w grze Assetto Corsa jest żużlowy mistrz świata, Bartosz Zmarzlik. 

Dodatkowym elementem wirtualnej rywalizacji będzie wspracie przez Fundację ORLEN, w porozumieniu ze zwycięzcami turniejów, wybranej inicjatywy charytatywno – dobroczynnej. 

W ramach projektu zawodnicy zostaną zaangażowani w wirtualną rywalizację, tocząc pojedynki w ramach dwóch gier – Asseto Corsa (wyścigi samochodowe) oraz Rocket League (piłkarskie rozgrywki samochodowe). 

– Rzeczywistość, w jakiej się obecnie znajdujemy, wymaga na nas dużego poziomu kreatywności i dostarczania fanom  sportowych emocji  kiedy nie mogą śledzić rywalizacji swoich ulubieńców na torach i stadionach. Wirtualne rozgrywki stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, stąd też pomysł na zaangażowanie się w tę formę aktywizacji zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że projekt, który właśnie inaugurujemy spotka się z zainteresowaniem naszych odbiorców, tym bardziej, że część z nich będzie mogła wziąć również udział w rywalizacji – mówi Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. 

W projekt ORLEN Stay&Play zaangażuje się łącznie kilkudziesięciu sportowców, między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Bartłomiej Marszałek, Paweł Fajdek, Sofia Ennaoui, Andrzej Wrona, Justyna Święty-Ersetic czy Maciej Giemza. 

Bartosz Zmarzlik (dla portalu auto wprost): – W maju PKN ORLEN organizuje dwa projekty z zakresu e-sportu, w które będę zaangażowany. Pierwszy to ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów, który będzie składał się z 4 wirtualnych wyścigów z moim udziałem i innych sportowców wspieranych przez ORLEN, z których pierwszy odbył się w sobotę – 9 maja. Drugi projekt to turniej w grach Assetto Corsa i Rocket League, w których będziemy rywalizować między sobą – zawodnikami ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN oraz graczami, którzy przejdą etapy kwalifikacyjne. Jeśli chodzi o moją dyscyplinę, to mam nadzieję, że 29 maja wrócę na tor na pierwszy trening, aby 12 czerwca stanąć do rywalizacji. Wreszcie wsiądę na motocykl i będę robił to, co kocham.

Orlen Stay&Play: Kubica, Zmarzlik, Giemza i wielu innych. Z kim możesz zmierzyć się we własnym domu?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News