Orlen postawił na stacji pierwszą ładowarkę

Orlen postawił na stacji pierwszą ładowarkę

Orlen postawił na stacji pierwszą ładowarkę

Podaj dalej

Pierwsza ładowarka na stacji Orlen została zlokalizowana w Siewierzu, przy trasie Katowice-Warszawa. Tym samym Koncern rozpoczął etap montażu stacji ładowania w ramach projektu inwestycyjnego, który do końca 2019 roku przewiduje powstanie 50 punktów.

Informując w poniedziałek o pierwszej ładowarce samochodów elektrycznych na swej stacji, PKN Orlen przypomniał, że docelowo zamierza uruchomić 150 podobnych punktów ładowania, które zlokalizowane będą w miastach i przy trasach tranzytowych.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen: W tym roku uruchomionych zostanie jeszcze kilka punktów ładowania, które na pierwszym etapie projektu dostępne będą bezpłatnie. Paliwa alternatywne są jednym z najważniejszych trendów nowej mobilności. Jako największa firma paliwowa w Europie Środkowo-Wschodniej musimy dobrze przygotować się na wyzwania z tym związane.

Stacje ładowania, które rozwija PKN Orlen będą obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych, które są oferowane na rynku europejskim. To dzięki wyposażeniu stacji w dwa złącza do ładowania pojazdu prądem stałym, z wtyczką CHAdeMO oraz CCS, a także w złącze Typ 2 do ładowania pojazdu prądem przemiennym.

Do końca pierwszego kwartału 2019 roku Koncern ma uruchomić 20 stacji szybkiego ładowania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News