Orlen Baja Poland: Hołek ponownie zdobywa drawski poligon i powiększa prowadzenie

Orlen Baja Poland: Hołek ponownie zdobywa drawski poligon i powiększa prowadzenie

8 interakcji

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja w powtórce 220-kilometrowego OS Drawsko Pomorskie ponownie uzyskali najlepszy czas, umacniając się na pozycji liderów Orlen Baja Poland, 6. rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Baja.

Na piątym międzyczasie najdłuższej próby rajdu, Kuba Przygoński i Timo Gottschalk wyszli na 12-sekundowe prowadzenie, ale w końcówce Hołek zdołał wypracować ponad minutę zapasu. Po kluczowych odcinkach imprezy, dwóch polskich zdobywców Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych dzieli 6 minut i 24,5 sekundy.

Tak jak o poranku, w czołowej trójce zameldowali się wiceliderzy punktacji Pucharu Świata FIA w Rajdach Baja, Władimir Wasiliew i Konstantin Żilcow. Rosjanie kończą sobotę ze stratą blisko 17,5 minuty do prowadzącego duetu.

Mistrz Polski, Miroslav Zapletal pilotowany w tym roku przez Marka Sykorę (Ford F-150 Evo) uzyskali czwarty wynik i na tę samą lokatę awansowali w klasyfikacji generalnej. P4 stracili Michał i Julita Małuszyńscy (Mini JCW Rally) i tracą do czeskiej załogi 10,1 sekundy.

Popołudniu z imprezą pożegnali się wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz (Ford F-150 Evo). Dachowanie na 6. biegu zaliczyli Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski (Toyota Hilux), którzy są lekko poobijani i nie ukończą sobotniego etapu.

ORLEN Baja Poland 2019 – samochody (czołówka Pucharu Świata FIA w Rajdach Baja)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News