OMM Drive Super S Cup: Wracamy na Tor Poznań po 3-tygodniowej przerwie. Sezon wkracza w decydującą fazę

OMM Drive Super S Cup: Wracamy na Tor Poznań po 3-tygodniowej przerwie. Sezon wkracza w decydującą fazę

Podaj dalej

Po 3-tygodniowej przerwie wracają Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Nasz rodzimy cykl rozgrywany w całości na Torze Poznań wkracza tym samym w decydującą fazę. 5. i 6. runda czempionatu obejmie m. in. rywalizację w WSMP, ale także mistrzostwach Polski Endurance, czy jednym z ciekawszych w całym harmonogramie pucharze OMM Drive Super S Cup. 

WSMP OMM Super S Cup

W rozpoczynających się już jutro zawodach weźmie udział ponad 100 kierowców, którzy będą walczyli o kolejne punkty w mistrzostwach Polski. 

Emocje w cyklu OMM Drive Super S Cup zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Bartosz Alejski w trakcie pierwszych czterech rund wypracował sobie sporą przewagę nad znajdującymi się niżej w generalce Tomaszem Pawlaczykiem i Adamem Dębickim. Do końca sezonu pozostało jednak jeszcze trochę czasu, więc lider klasyfikacji nie może spoczywać na laurach.

W piątek 18 września po porannych treningach, kwalifikacje rozpoczną się od 13:00. Tego dnia odbędzie się też pierwszy wyścig pucharu OMM Drive Super S Cup – początek o godz. 17:00. 

OMM

W sobotę 19 września wyścigi rozpoczną się o 9:00, a kolejna seria o 10:55. Natomiast w niedzielę 20 września od 9:00 kierowcy będą rywalizować w finałowych kwalifikacjach. Początek wyścigów zaplanowano na godz. 11:15.

Podobnie jak we wcześniejszych rundach, rywalizacja odbywać się będzie zgodnie z aktualnymi obostrzeniami sanitarnymi ze względu na stan epidemii koronawirusa.

Nie tylko Mini

W mistrzostwach Polski w klasie D4 +3500 liderem pozostaje Mariusz Miękoś, ale wydaje się, że rywale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wyrównana jest stawka kierowców w klasie D4 3500, bo pierwszą trójkę: Łukasz Stolarczyk, Jacek Wiśniowski i Małgorzata Rdest, dzieli niewielka liczba punktów. Podobnie jest w klasie D4 2000 Open, w której rywalizują m.in. Katarzyna Terlikowska, Aleksander Olejniczak i Bartosz Walkowiak. Do walki staną też Przemysław Pieniążek i Jacek Zielonka w swoich Radicalach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News