OMM Drive Super S Cup: Przed nami nieprzewidywalny weekend w Poznaniu. Kto na tym skorzysta?

OMM Drive Super S Cup: Przed nami nieprzewidywalny weekend w Poznaniu. Kto na tym skorzysta?

Podaj dalej

Już w piątek rozpocznie się trzecia i czwarta runda OMM Drive Super S Cup. Pierwszy weekend cyklu na Torze Poznań padł łupem świetnie dysponowanego Bartosza Alejskiego, jednak wszystko wskazuje, że tym razem rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta. Co czeka nas w stolicy Wielkopolski w ostatni weekend sierpnia?

OMM

Wszystko wskazuje na to, że 3. i 4. runda OMM Drive Super S Cup rozegrane zostaną w mieszanych warunkach atmosferycznych. W piątek, podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej i wyścigu typu sprint prognozy przewidują brak opadów deszczu, jednak w sobotę ta sytuacja ma zmienić się o 180 stopni. 

Przemysław Pluciński, organizator OMM Drive Super S Cup:W drugi dzień zawodów, a więc na sprint i długi dystans, spodziewamy się opadów deszczu. Oznacza to, że slicki zostaną w garażu, a na pucharowe Mini założymy deszczówki. Dla debiutantów będzie to nowe doświadczenie. Taka sytuacja faworyzuje troszeczkę zawodników, którzy mieli już okazję jeździć na deszczu.

OMM

Ponadto, organizator monomarkowego cyklu przeznaczonego dla samochodów Mini spodziewa się, że wielu zawodników będzie jeszcze szybszych, niż podczas pierwszego weekendu wyścigowego. 

Podczas lipcowej rundy wielu zawodników nie miało szczęścia lub formy i z pewnością będą chcieli odrobić stracone punkty w nadchodzący weekend. Ponadto, do stawki dołączają także nowy kierowcy, jak Adam Karkuszewski, czy Rafał Gawkowski, którzy także mogą namieszać w końcowych wynikach.

OMM

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News