Ogromny sukces 18-letniego Polaka w mistrzostwach Litwy

Ogromny sukces 18-letniego Polaka w mistrzostwach Litwy

Ogromny sukces 18-letniego Polaka w mistrzostwach Litwy

Podaj dalej

Kuba Greguła i Grzegorz Dachowski reprezentujący barwy Subaru Poland Rally Team w swoim kolejnym starcie na Litwie osiągnęli ogromny sukces, finiszując na 2. miejscu w klasie LARC2.

Dla urodzonego w 2001 roku Kuby Greguły był to zaledwie piąty start za kierownicą Subaru Imprezy STi N15. Zawodnik znany głównie ze startów w kartingu na początku tego roku związał się ze stajnią SPRT i kontynuuje swoje przygotowania do rajdowego rzemiosła.

Do tej pory Kuba Greguła pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego zaliczył pięć startów w rajdach – odpowiednio dwa na Łotwie i trzy na Litwie.

W dziś zakończonym Samsonas Rally Kokiskis załoga Subaru Poland Rally Team była jedyną reprezentującą biało-czerwone barwy na mecie. Krakowianin finiszował na 5. miejscu w mistrzostwach Litwy i 1. w LARC2.

Jeeeest meta Samsonas Rally Kosiskis! – napisał na swoim FB Greguła. – Ufff, powiem Wam, że to był naprawdę trudny rajd, z przygodą pod koniec. W skrócie: 7. w generalce, 5. w mistrzostwach Litwy i 2. w LARC-2 w generalce wśród zgłoszonych do litewskiego czempionatu!

JEEEEEST META Rally Rokiškis 2019 🏁😁

JEEEEEST META Samsonas Rally Rokiškis 2019 🏁😁 Ufff, powiem Wam, że to był naprawdę trudny rajd, z przygodą pod koniec 💥 ale o tym później 😉 Lecimy do serwisu teraz. W skrócie: 7️⃣ w generalce, 5️⃣ w mistrzostwach Litwy, 2️⃣ w LARC-2 w „generalce” i ❗️1️⃣❗️ wśród zgłoszonych do litewskiego czempionatu! Ochłonę i napiszę więcej 💪Dziękuję Grzegorz Dachowski – co driver i całe Subaru Poland Rally Team 💙

Gepostet von Kuba Greguła am Samstag, 10. August 2019

Sukces z zeszłego roku powtórzyli Vaidotas Zala i Andris Malnieks w Skodzie Fabii R5. Tuż za nimi sklasyfikowano znanych polskim kibicom z występu w Rajdzie Gdańskim w 2016 roku – Janisa Vorobjovsa i Ivo Pukisa w Mitsubishi Mirage Proto ze stajni Dytko Sport.

Pozostałe polskie załogi nie miały szczęścia w tej imprezie. Na OS6 po awarii samochodu wycofać musieli się Robert Kocik i Grzegorz Rybak-Ostojski, natomiast  Igora Widłaka i Łukasza Włocha z dalszej jazdy wyeliminował wyciek oleju ze skrzyni biegów.

Kto z mocą szarżuje, ten olej z transferu szoruje. Rajd był piękny, rajd był długi…..#MRFtyres #PGS

Gepostet von Łukasz Włoch am Samstag, 10. August 2019

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News