Odważne słowa Claire Williams. "Nie widzę powodu dlaczego nie mielibyśmy walczyć o czwarte miejsce!"

Odważne słowa Claire Williams. "Nie widzę powodu dlaczego nie mielibyśmy walczyć o czwarte miejsce!"

Podaj dalej

Już w poniedziałek Williams Racing pokaże w swojej fabryce w Grove nowy bolid oraz barwy na sezon 2019. Na uroczystej konferencji ma też zostać przedstawiony nowy sponsor tytularny brytyjskiego zespołu. Nieoficjalnie mówi się, że jest to jedna z lokalnych firm działających na rynku telekomunikacyjnym.

Po PKN Orlen i James Harvest Sportswear, zespół przedstawi w końcu najważniejszego partnera – sponsora tytularnego. Jak twierdzi szefowa zespołu – Claire Williams, to najlepszy dowód na to, że zespół chce jak najszybciej wrócić do czołówki Formuły 1.

W Grove nikt nie zamierza czekać na rok 2021. Wtedy właśnie w F1 wprowadzony ma zostać limit wydatków. System ten zaproponowali właściciele królowej motorsportu – Liberty Media. Wszystko aby zmniejszyć dysproporcję pomiędzy najbogatszymi ekipami, a tymi z końca stawki. Williams nie zamierza jednak zmarnować tego roku i chce walczyć wyższe cele już w tym sezonie.

Claire Williams: My nadal jesteśmy konkurencyjnym zespołem, który ma zdrowy budżet i ogromne zasoby. Dysponujemy świetnym personelem. Nie widzę przeszkód. Dlaczego mielibyśmy nie być w stanie powalczyć w środku stawki  a nawet o czwarte miejsce.

Claire Williams ma świadomość tego, że limity finansowe w końcu pomogą jej ekipie. Budżet Brytyjczyków w ostatnich latach wynosił ok. 150 mln dolarów, podczas gdy Mercedes czy Ferrari wydawali nawet trzy razy tyle.

Claire Williams: Gdy nadejdzie rok 2021 i zobaczymy cięcia wydatków oraz nowe przepisy techniczne i sportowe, to będzie łatwiej. Dojdzie do sprawiedliwego podziału nagród oraz zakazane zostaną sojusze między zespołami, to nam zdecydowanie ułatwi sytuację. Niezależnym producentom, takim jak Williams, będzie prościej.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News