Od września bez mandatu za szybką jazdę? Wszystko przez brak nowych bloczków mandatowych

Od września bez mandatu za szybką jazdę? Wszystko przez brak nowych bloczków mandatowych

Podaj dalej

Jeśli rząd nie znowelizuje jednego ze swoich rozporządzeń, od września nie będzie można wystawić mandatu między innymi za przekroczenie prędkości.

Problem wynika z rozporządzenia Rady Ministrów i nowelizacji Kodeksu wykroczeń. W rezultacie nowelizacji ustawy m.in. wydłużył się z 7 do 14 dni czas na opłacenie mandatu, a także sposób opisu czynu zabronionego na druku mandatowym. Te zmiany wiążą się z koniecznością wymiany wszystkich formularzy do wypisywania mandatów. W nowe bloczki mandatowe powinny od września być wyposażone służby w całej Polsce, ale to nie ma prawa się udać.

Nowe przepisy. Od 1 maja więcej czasu na opłacenie mandatu

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, obowiązujące od maja rozporządzenie przewiduje, że dotychczas stosowane druczki mandatowe stosować można do wyczerpania nakładu, lecz nie dłużej niż przez cztery miesiące od dnia wejścia w życie nowych regulacji. Oznacza to, że od początku września nowe formularze powinny być już w powszechnym użyciu.

Według gazety nowe druczki mandatowe nie będą gotowe na czas. Ministerstwo Finansów wystąpiło już do resortu sprawiedliwości o wydłużenie terminu wykorzystywania obecnie obowiązujących formularzy. Decyzja w sprawie nadal nie została jednak podjęta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News