Od Macana po "911"

Od Macana po "911"

Podaj dalej

Porsche Driving Experience to event jedyny w swoim rodzaju – dzięki projektowi, który organizowany jest na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim możemy na własnej skórze sprawdzić aż 26 kultowych modeli Porsche.

Porsche Driving Experience to projekt, na który składają się cztery różne formuły. Pierwszą z nich jest Porsche on track, która dedykowana jest dla kierowców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z marką Porsche i poznać możliwości samochodów na torze.

Dla nieco bardziej wymagających przygotowano Porsche sport driving school: precision, gdzie instruktorzy kładą już większy nacisk na umiejętności praktyczne i zdobywanie doświadczenia podczas jazd dynamicznych.

Kolejnym, wydaje się, że najpoważniejszym krokiem jest Porsche sport driving school: performance. W tej formule udział wziąć mogą osoby, których poziom sportowy jest co najmniej średniozaawansowany. Tutaj rozwija się umiejętności do poziomu bardzo wysokiego, a szkolenie trwa dwa dni. Na koniec pozostaje jeszcze Porsche track day, gdzie właściciel samochodu niemieckiego producenta może zabrać go do Kamienia Śląskiego i poćwiczyć swoje umiejętności w asyście instruktora.

Jeśli zdecydujemy się na któryś z pierwszych trzech wariantów, za kierownicami jakich samochodów będziemy mogli zasiąść? Na uczestników eventu w Kamieniu Śląskim czekać będzie aż 26 modeli Porsche.

Gama modelowa dostępna na Porsche Driving Experience rozpoczyna się od Macana (S, S Diesel, GTS, Turbo), Cayenne (S, Turbo), czy Panamery (4 E-Hybrid Sport Turismo, 4S Sport Turismo, Turbo Sport Turismo, Turbo Executive, Turbo S E-Hybrid Sport).

Wśród tych bardziej kojarzonych ze sportem nie mogło oczywiście zabraknąć Porsche Boxtera, Caymana, czy Targi. Kultowa „911” występuje tu w aż 8 różnych odmianach, a jej najbardziej ekstremalną jest oczywiście 911 GT3 RS, która bazuje na samochodach wyścigowych znanych m. in. z cyklu Porsche Supercup ścigającego się w towarzystwie weekendów Grand Prix Formuły 1.

Nad właściwym tokiem naszej nauki czuwać będą oczywiście doświadczeni instruktorzy z przeszłością w rajdach, czy wyścigach. I tak na prawym fotelu mogą zasiąść m. in. Janusz Dudek, Maciej Bocheński, Jan Niesiołowski, czy świetnie znany kibicom rajdowym Michał Kościuszko.

Szczegóły: http://porsche.pl/motorsport-i-imprezy/porsche-driving-experience-2018

Tagi: PorschePorsche Driving ExperiencePorsche PolskaMichelin

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News