Nurburgring znów pod władaniem Porsche 911 GT2 RS. Lambo przegonione

Nurburgring znów pod władaniem Porsche 911 GT2 RS. Lambo przegonione

Nurburgring znów pod władaniem Porsche 911 GT2 RS. Lambo przegonione

Podaj dalej

Pod koniec lipca Lamborghini Aventador LP 770-4 Superveloce Jota odebrało Porsche 911 GT2 RS miano najszybszego samochodu dopuszczonego do ruchu drogowego na Pętli Północnej Nurburgringu. Ta „zniewaga” nie mogła długo pozostać bez odpowiedzi.

Porsche wysłało zatem produkcyjną 911-tkę GT2 RS do zespołu Manthey Racing (niemiecki producent ma w nim większościowe udziały), które posiada rekord 6 wygranych w 24 godzinach Nurburgringu. Specjaliści od wymagającej trasy w górach Eifel pomogli w lepszym dopasowaniu podwozia i aerodynamiki seryjnego samochodu, aby było w stanie szybciej pokonać kultowe Nordschleife.

Za kierownicą zasiadł Lars Kern, inżynier rozwojowy, ale doświadczony kierowca z wyścigów VLN, znający Nurburgring jak własną kieszeń. W efekcie Porsche 911 GT2 RS MR na oponach Michelin Pilot Sport Cup 2 już w pierwszym podejściu okazało się szybsze o 4,67 sekundy od Lamborghini Aventadora LP 770-4 Superveloce Jota na Pirelli P Zero Corsa. Nowy rekord 20,6-kilometrowej pętli w Zielonym Piekle dla „street legalów” to obecnie 6 minut i 40,3 sekundy.

Współpraca z Manthey Racing sprawiła, że nabywcy Porsche 911 GT2 RS mogą teraz zamówić specjalny fotel wyścigowy, który był wykorzystany podczas bicia rekordu. Modyfikacja nie przyniosła żadnej przewagi w masie samochodu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News