Nowy Lexus UX wkrótce na drogach

Nowy Lexus UX wkrótce na drogach

Nowy Lexus UX wkrótce na drogach

Podaj dalej

W roku ubiegłym w Paryżu Lexus zaprezentował koncept UX. Teraz oficjalnie potwierdzone zostało, że miejski crossover trafi do produkcji seryjnej.

Głównym założeniem firmy jest przyciągnięcie młodszych klientów. Z badań wynika bowiem, że poprzednie crossovery Lexusa skusiły swoją ofertą znacznie więcej takich odbiorców niż samochody z nadwoziem typu sedan.

Model UX po raz pierwszy mieliśmy okazję oglądać w 2016 roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu. Samochód koncepcyjny zaprojektowany został przez ED2 – francuskie biuro Lexusa odpowiedzialne za projekty. W tej wersji w aucie zastosowano mnóstwo futurystycznych rozwiązań, jak np. Lexus Kinetic Seat – fotele wykonane z udziałem syntetycznych nici pajęczych. Przyciemnienie szyb było regulowane a opony przygotowane były do przejechania 80km już po całkowitej utracie ciśnienia.

Co z samochodu koncepcyjnego zobaczymy w wersji seryjnej? Miejmy nadzieję, że jak najwięcej. Samochód na ulicę trafić może już w przyszłym roku i na pewno będzie gratką dla niejednego kierowcy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News