Nowy 7-osobowy SUV Fiata rzuci rękawice Dacii Duster. Polacy pokochają "Giga Pandę"

W zeszłym tygodniu Fiat dość niespodziewanie zaprezentował zupełnie nowego Fiata Pandę. Mały SUV z dopiskiem „Grande” ma zapoczątkować nową rodzinę modeli spod znaku Pandy. Najnowszy model, który będzie dostępny także z silnikami spalinowymi, reprezentuje nowy rozdział w historii najsłynniejszego samochodu użytecznego we Włoszech. Wkrótce pojawi się jednak dużo większy SUV i może on być prawdziwym sprzedażowym hitem. 

fiat-panda-suv
Podaj dalej

7-osobowy SUV od Fiata? 

fiat-panda-suv
fot. Fiat

Nawet mały SUV w postaci zaprezentowanej już Pandy, jak na nazwę, którą znamy, jest całkiem spory. Ale nie będzie największą Pandą, jaką będziemy mogli kupić. Koncern Stellantis ma już w planach dużo większy model, który może pojawić się nawet w przyszłym roku. Może nazywać się Panda XL. Co o nim wiemy?

Na chwilę obecną nie możemy mieć pewności, jaką SUV ostatecznie otrzyma nazwę. Niektórzy nazywają go Pandą XL, inni mówią o Giga Pandzie. Wśród wielu pojawiających się informacji możemy jednak wyczytać całkiem sporo na temat zbliżającej się nowości. 

fiat-panda-suv
fot. Fiat

W zeszłym roku Fiat pokazał koncepcyjnego SUV-a, który mówi nam dość dużo o rozmiarach, jakie otrzyma Giga Panda. Samochód może być podobny do Opla Frontery i z pewnością będzie oparty na platformie Smart Car koncernu. SUV z pewnością utrzyma kwadratową konstrukcję, a wersja XL powinna być o około 20-25 centymetrów dłuższa. Przy długości opiewającej na około 4,4 metra Fiat może już pokusić się o dodanie wersji 7-osobowej. 

Silniki i wnętrze 

Wszystko wskazuje na to, że większy Fiat otrzyma dokładnie takie samo wnętrze, jak zaprezentowana już „Grande Panda”. Choć te nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane przez włoskiego producenta, możemy zerknąć na nie dzięki zdjęciom szpiegowskim dość dobrej jakości. Znajdziemy we wnętrzu prostokątne i okrągłe elementy. Nie można oprzeć się wrażeniu, że wnętrze z wyjątkowym sentymentem nawiązuje do pierwszych generacji Pandy. 

fiat-panda-suv
fot. Fiat

Na pokładzie możemy też zobaczyć dźwignię automatycznej zmiany biegów. Wszystko dlatego, że SUV nie będzie wyłącznie elektryczny. Fiat powinien być dostępny w benzynowej hybrydzie o mocy 101 koni mechanicznych. Elektryk generuje z kolei moc 113 koni. Biorąc pod uwagę dodatkowy rozmiar, Giga Panda może być pierwszą, która otrzyma łagodną hybrydę o mocy 136 KM. Ten silnik będzie dostępny także dla wspomnianego już wyżej Opla Frontery. 

Przeczytaj również