Nowość na inaugurację RSMŚl 2019. Będą zmiany w Pucharze Śląska SKJS

Nowość na inaugurację RSMŚl 2019. Będą zmiany w Pucharze Śląska SKJS

53 interakcje
Nowość na inaugurację RSMŚl 2019. Będą zmiany w Pucharze Śląska SKJS

Podaj dalej

6 rund ponownie znalazło się w projekcie kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2019. Sezon w dniach 17-18 maja ma zacząć nowy Rajd Ziemi Głubczyckiej.

Inauguracja najpopularniejszego cyklu rajdów okręgowych w Polsce ma zostać powierzona Automaster Klub, który zaprezentuje asfaltowe odcinki specjalne w południowej części województwa opolskiego. Początek czerwca tradycyjnie wiąże się z Rajdem Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga (07-08.06.2019), mającym stanowić drugą rundę.

Uczestnicy RSMŚl ponownie mają zmierzyć się dopiero po wakacjach. W dniach 6-7 września zaplanowano Rajd Mikołowsko-Żorski, który towarzyszy rundzie RSMP – Rajdowi Śląska. W tym samym miesiącu zaplanowano kultowy, już 65. Rajd Wisły. Sezon zakończą Rajd Grodzki (12-13 października) oraz 45. Rajd Cieszyńska Barbórka (22-23 listopada).

Jacek Spentany, OKSS PZM Katowice: W pierwotnym projekcie kalendarza tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska planowaliśmy 4 rundy, tymczasem dzisiaj w kalendarzu jest 6 rajdów i mam nadzieje, że tak jak rok temu, wszystkie rundy zostaną przeprowadzone z sukcesem. Wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie, szczególnie że w obecnej sytuacji rynkowej i po wielu zmianach we władzach lokalnych, organizatorzy mają trudniejszą sytuację niż rok temu. Dlatego już teraz składam wyrazy uznania dla gmin, które chcą współpracować i wyrażają zgody na przeprowadzenie rajdów oraz dla firm, które zdecydowały się wspierać ich organizację. Duże wsparcie kolejny raz mamy także z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, z którym wkrótce mamy podpisać umowę na sezon 2019. Życzę wszystkim organizatorom dużo samozaparcia i determinacji, wsparcia finansowego zapewniającego przeprowadzenie rajdów oraz satysfakcji z organizacji i przebiegu zawodów.

Katowicki okręg PZM pracuje pracuje także nad zmianami w Pucharze Śląska. Lokalne władze chcą kontynuować i możliwie uatrakcyjnić cykl Super KJS-ów dla zawodników bez licencji sportu samochodowego.

Jacek Spentany: Pracujemy jeszcze w okręgu nad projektem skierowanym do kierowców bez licencji. Chcemy poprawić formułę zeszłorocznego cyklu w oparciu o Super KJS i nawiązać do poprzednich lat, kiedy imprezy dla kierowców bez licencji cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz miały odpowiednią oprawę. Z inicjatywy klubów zebrała się grupa robocza, która kończy projekt regulaminu i mam nadzieje, że wkrótce będziemy mogli przekazać więcej szczegółów.

23 lutego o godzinie 17:30 odbędzie się spotkanie z zawodnikami zainteresowanymi startami w RSMŚl, na które organizatorzy serdecznie zapraszają do siedziby PZM w Katowicach. Po nim okręgową komisję czeka praca i zatwierdzenie obu projektów wraz z regulaminami.

Projekt kalendarza RSMŚl 2019

17-18 maja: 1. Rajd Ziemi Głubczyckiej (Głubczyce)
7-8 czerwca: 7. Rajd Ziemi Bocheńskiej (Bochnia)
6-7 września: Rajd Mikołowsko-Żorski 2019 (Chorzów)
27-28 września: 65. Rajd Wisły (Wisła)
12-13 października: 5. Rajd Grodzki (Gorlice)
22-23 listopada: 45. Rajd Cieszyńska Barbórka (Cieszyn)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News