Nowe radiowozy dla policjantów garnizonu dolnośląskiego

Nowe radiowozy dla policjantów garnizonu dolnośląskiego

Podaj dalej

Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne nowe radiowozy oznakowane. 9 samochodów marki Hyundai I-30 pojawi się na drogach naszego województwa. Wszystkie zakupione auta zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w Policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

21 listopada 2019 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. Zakupionych zostało łącznie 9 pojazdów służbowych w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP w Warszawie dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Nowe radiowozy to samochody marki Hyundai I-30 o pojemności 1353 cm3 i mocy silnika 140 KM. Oznakowane auta trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz prewencji jednostek terenowych garnizonu dolnośląskiego. Będą wykorzystywane do codziennej służby patrolowej na terenie podległym komendom powiatowym w Miliczu, Strzelinie, Trzebnicy, Głogowie, Lubaniu, Złotoryi, Legnicy i Wołowie. Całkowity koszt zakupionych pojazdów to ponad 1,3 miliona złotych.

Nowe radiowozy to już kolejne, a zarazem nie ostatnie jeszcze w tym roku uzupełnienie floty dolnośląskiej Policji, w której sukcesywnie wymieniane są na nowsze kolejne auta.

Rozpędzony pociąg masakruje kampera, który utknął na torach. Samochód poszedł z dymem

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News