Nowa Skoda Octavia Combi RS na 2021 r. rozbita podczas testów rozwojowych

Nowa Skoda Octavia Combi RS na 2021 r. rozbita podczas testów rozwojowych

ddf716c0-skoda-octavia-rs-combi-17

Podaj dalej

Motoryzacyjnym szpiegom udało się uchwycić jazdy testowe kolejnej odmiany przyszłej Skody Octavii w Austrii. Ku zaskoczeniu fotografów, kilkanaście minut później samochód wracał rozbity na autolawecie.

Okoliczności wypadku nie są dokładnie znane, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Opla Zafiry przy próbie zmiany pasa ruchu uderzył w zakamuflowany prototyp Octavii Combi RS, uszkadzając przód. Jadący za Skodą kierowca Volkswagena Golfa nie zdołał ominąć wypadku i dodatkowo rozbił się o przyczepę, zamocowaną do haka testowanego auta.

Nikomu na szczęście nic poważnego się nie stało. Rozbity prototyp szybko został zasłonięty, ale szpiegom udało się sfotografować kilka odłamanych elementów. Tym samym Octavia Combi RS przeszła nieplanowany crash test w warunkach drogowych.

Skoda nie ujawnia jeszcze szczegółów, dotyczących sportowego kombi. W spekulacjach pojawiają się informacje o możliwej implementacji układu hybrydowego. Ma to pozwolić nie tylko na zwiększenie dostępnej mocy, ale zmniejszenie zużycia paliwa. O ile nowa Octavia może pojawić się jeszcze w tym roku, o tyle na wersję RS mamy poczekać do przełomu 2020 i 2021 r.

Źródło: Carscoops

Nowa Skoda Octavia IV liftback po raz pierwszy na zdjęciach szpiegowskich

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News