Nowa siedziba i odświeżona Fabia R5 - Skoda Motorsport nie zwalnia

Pod koniec listopada w Mladej Bolesław szef czeskiego producenta Bernhard Maier otworzył nową fabrykę Skoda Motorsport. Ponadto, prezentacji doczekała się kolejna ewolucja odnoszącej duże sukcesy Fabii R5 na codzień ścigającej się na oponach Michelin.

Nowa siedziba i odświeżona Fabia R5 – Skoda Motorsport nie zwalnia
Podaj dalej

Skoda Motorsport ma nową siedzibę znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie fabryk w Mladej Bolesław. Grupa pod wodzą Michala Hrabanka ma do dyspozycji 16 400 metrów kwadratowych.

– Otwarcie tej nowej konstrukcji jest wyraźnym sygnałem pokazującym nasze zaangażowanie w Motorsport – powiedział na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Hrabanek.

Nowa siedziba oferuje przestrzeń do badań i rozwoju, produkcji, warsztatów i magazynów, a także umożliwia produkcję prototypów. Znalazło się również miejsce dla działu logistyki i administracji oraz recepcji ze specjalnie przygotowanym miejscem dla klientów.

Szef ds. rozwoju Skody Christian Strube poświęcił również chwilę na podskreślenie znakomitych wyników sprzedażowych Fabii R5: – W ubiegłym roku sprzedaliśmy nieco ponad 200 sztuk, w tym przekroczyliśmy już próg 250 Fabii R5.

Nowa Fabia R5 Evo ma być dostępna w przyszłym roku. Rajdówka z Czech ma charakteryzować się oczywiście nowoczesną technologią i poprawionym designem. Na odcinkach specjalnych możemy spodziewać się jej w okolicach czerwca.

Przeczytaj również