Nikołaj Griazin z programem w WRC 2

Mistrz Europy do lat 28 Nikołaj Griazin zapowiedział program startów w WRC 2 w sezonie 2019. Rosjanin ma pojawić się głównie w europejskich imprezach. Start w Rajdzie Szwecji będzie debiutem Griazina w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Nikołaj Griazin z programem w WRC 2
Podaj dalej

Program WRC 2 Nikołaja Griazina i Jarosława Fiedorowa rozpocznie się w lutym i liczy dziewięć startów. Załoga ponownie pojawi się za kierownicą Skody Fabii R5, a areną ich zmagań będą wszystkie europejskie rundy za wyjątkiem Rajdu Monte Carlo, tj. Szwecja, Korsyka, Portugalia, Sardynia, Finlandia, Niemcy, Turcja, Walia oraz Katalonia.

Dodatkowo Griazin zaplanował także kilka startów treningowych. Młody Rosjanin pojawi się m.in. w norweskich Sigdalsrally, czy Finnskog Rally. Później weźmie też udział w Rally Sarma.

W 2018 roku Griazin zaliczył aż 23 rajdy, zgarniając dla siebie wicemistrzostwo Europy, czy też mistrzostwo Europy w kategorii juniorskiej, do lat 28. Rosjanin pojawił się w dwóch rundach zaliczanych również do mistrzostw Polski – z ogromną przewagą wygrał Rajd Rzeszowski, oraz Rajd Elektreny.

Przeczytaj również