Nieudana próba kradzieży Volkswagena Golfa GTI z pociągu towarowego

Nieudana próba kradzieży Volkswagena Golfa GTI z pociągu towarowego

Podaj dalej

Kryminaliści, których natura nie obdarzyła zbyt wysokim ilorazem inteligencji, znajdą się w każdym zakątku świata. Tym razem grupka niemieckich złodziejaszków próbowała ukraść Volkswagena Golfa GTI z pociągu towarowego przewożącego samochody.

Choć złodziejom udało się wydostać samochód z wewnątrz lawety, ten od razu rozbił się o poręcz wiodącą wzdłuż torów.

Policja otrzymała zgłoszenie o próbie kradzieży ze stacji kolejowej Milbertshofen obok Monachium o godzinie 2:00 w nocy. Gdy pojawili się na miejscu, policjanci odkryli robitego Volkswagena.

Sprawca całego wydarzenia uruchomił sinik samochodu i skorzystał z własnej roboty rampy, która miała posłużyć do wydostania się z pociągu. Jednakże, coś poszło nie tak, ponieważ Golf GTI rozbił się o sąsiadujące z torami bariery.

Dobro zwycięża ze złem. Golf GTI nie będzie jednak hybrydą

Według raportu przygotowanego przez policję wynika, że złodziej włamał się też do dwóch innych samochodów, kradnąc z nich systemy multimedialne. Straty szacuje się na tysiące euro.

Gdy policjanci zobaczyli, co się stało, uruchomili wszelkie środki (włączając w to policyjny helikopter) aby znaleźć sprawcę, ten jednak bez większych kłopotów zniknął bez śladu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News