Nietypowy pojedynek na lodzie - Charles Leclerc zmierzył się z mistrzem świata w łyżwiarstwie [video]

Do niezwykle ciekawego eventu zorganizowanego przez Shell doszło w środę poprzedzającą Grand Prix Chin. Kierowca Ferrari Charles Leclerc ścigał się z… mistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim – Chińczykiem Han Tianyu.

Nietypowy pojedynek na lodzie – Charles Leclerc zmierzył się z mistrzem świata w łyżwiarstwie [video]
Podaj dalej

Tysięczny wyścig w kalendarzu to niewątpliwie wydarzenie wyjątkowe i historyczne. Jubileuszowe Grand Prix postanowiło niecodziennie uczcić Ferrari i Shell. Włosi to jedyna stajnia, która w Formule 1 obecna jest nieprzerwanie od 1950 roku, a więc od samego początku serii.

W ramach obchodów tego przełomowego wyścigu Shell – najwierniejszy partner zespołu z Maranello, postanowił sprawdzić kto okaże się szybszy na lodzie – wyposażony w kolce gokart prowadzony przez Charles’a Leclerca czy mistrz świata w łyżwiarstwie szybkim – Han Tianyu. Panowie zmierzyli się na specjalnie przygotowanym do tego obiekcie.

Na miejsce rywalizacji wybrano lodowisko na piątym piętrze centrum handlowego, niedaleko centrum Szanghaju – jednego z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Rzut kamieniem od międzynarodowego lotniska Hongqiao.

Aby maksymalnie wyrównać szanse zawodników, kilka dni wcześniej obsługa lodowiska zadbała o nową – idealnie gładką i równą płytę.

Po zakończeniu wywiadów nadszedł czas, aby Leclerc spróbował pokonać wynik ustanowiony chwilę wcześniej przez mistrza świata – 47,5 sekundy. Po przejeździe rozgrzewkowym 21-letni Monakijczyk rozpoczął swoją czasówkę. Jeśli jesteście ciekawi wyniku tej konfrontacji, koniecznie zobaczcie poniższe video.

 

 

Przeczytaj również