Niespodziewany zwycięzca

Niespodziewany zwycięzca

Podaj dalej

Po dwóch zwycięstwach Juhy Salo, w trzeciej rundzie mistrzostw Finlandii niespodziewanie najszybszy okazał się Teemu Asunmaa. Triumf w Pohjanmaa Ralii był dla niego pierwszym zwycięstwem w tych rozgrywkach.

fot. AKK Sports Ltd/Toni Ollikainen
fot. AKK Sports Ltd/Toni Ollikainen

Jadący Subaru Imprezą STI Fin stoczył pasjonująca walkę z Teemu Suninenem oraz z Jonim Niko. Pierwszy z nich prowadził w rajdzie po pierwszej pętli, jednak kolejne oesy były już jednak pokazem Asunmaa. – Największym wyzwaniem była pogoda, ale nie popełnialiśmy dużych błędów i udało nam się szczęśliwie dotrzeć do mety. To był udany weekend dla nas – cieszył się na mecie zwycięzca. Suninen na ostatnim oesie uległ także Niko i ostatecznie został sklasyfikowany na 3. pozycji. – Muszę być zadowolony z rozwoju w czteronapędowym samochodzie. Kilometr po kilometrze zbieram coraz więcej doświadczenia – powiedział 20-letni nowy podopieczny słynnego Timo Jouhkiego, dla którego był to dopiero drugi start w Skodzie Fabii S2000.

Lider mistrzostw Juha Salo musiał tym razem zadowolić się 6. miejscem. Jadący Peugeotem 208 T16 po drobnym błędzie na początku drugiego etapu pożegnał się z marzeniami o trzecim zwycięstwie w tegorocznym cyklu.

Kolejna runda mistrzostw Finlandii SM Itäralli odbędzie się 13 czerwca.

 

SM Pohjanmaa-ralli

fot. Ralli.sm
fot. Rallism.fi

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News