Niedziela dla Drmica

Zeljko Drmic wygrał 6. tegoroczną rundę Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Dla pochodzącego z Chorwacji zawodnika, który startuje z austriacką licencją był to pierwszy w karierze triumf w tym cyklu wyścigowym.

Niecałą sekundę za nim na mecie zameldował się Stefan Oschmann, a podium uzupełnił Dietmar Puchar. Czwartą lokatę i jednocześnie pierwszą w klasyfikacji S zajął Stanisław Jedliśński umacniając się tym samym na pozycji wicelidera challenge’u.

Już wczoraj mistrzowski tytuł przypieczętował Marcin Jedliński, który w niedzielnym wyścigu był zmuszony do zjazdu do boksu już po pierwszym okrążeniu. Robert Lukas startujący jako Gość po uderzeniu w barierki nie ukończył drugiego wyścigu na Automotodrom Brno.