Najszybsze okrążenie dla Lukasa

Najszybsze okrążenie dla Lukasa

Podaj dalej

Polski zespół OLIMP Racing zakończył rywalizację w pierwszych czterech godzinach 12H Imola na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej i piątym w swojej klasie. Zawodnicy jadący Porsche 911 GT3 R mieli dziś ręce pełne pracy.

Wyścig w San Marino rozpoczął się punktualnie o godzinie 15:00 i bez większych przeszkód odbyły się zaplanowane 4 godziny rywalizacji. O 19:00 wszyscy zawodnicy zjechali do alei serwisowej i zaparkowali swoje samochody w parku zamkniętym, czekając na jutrzejsze wznowienie rywalizacji.

W trakcie dzisiejszego ścigania Robert Lukas, Patrick Eisemann i Zeljko Drmic pokonali łącznie 126 okrążeń dla zespołu OLIMP Racing, odwiedzając swoich mechaników czterokrotnie.

Nie obyło się również bez strat – polski skład otrzymał 38 sekund kary i zanotował jednego, na szczęście niegroźnego w skutkach, spina. Najlepszy rezultat z całej trójki osiągnął jednocześnie najbardziej doświadczony Robert Lukas. Okrążenie bielszczanina jak do tej pory było również najszybszym wśród wszystkich rywali.

Po 4 godzinach walki z jednym okrążeniem przewagi na czele stawki znajduje się niemiecki zespół Car Collection Motorsport rywalizujący za kierownicą Audi R8 LMS. Podium uzupełniają Herberth Motorsport, zwycięzcy 24H Dubai oraz GP Extreme walczący Renault RS01.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News