Zobaczenie na żywo toru F1 Yas Marina czy wieżowca Burdż Chalifa wgniata w ziemię! Jak najlepiej zaplanować wycieczkę po Emiratach Arabskich?

Zobaczenie na żywo toru F1 Yas Marina czy wieżowca Burdż Chalifa wgniata w ziemię! Jak najlepiej zaplanować wycieczkę po Emiratach Arabskich?

Dubaj wyjazdy wyścigi

Podaj dalej

Planując egzotyczne wakacje coraz chętniej wybieramy się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Znajdziemy tam nie tylko doskonałe hotele zapewniające komfortowy wypoczynek, ale i słoneczne plaże. Są tam także liczne miejsca warte odwiedzenia, niejednokrotnie związane ze światem motosportu.

Dubaj, Abu Zabi, Fudżajra to największe i najpopularniejsze emiraty ZEA. Są równocześnie fascynujące, ponieważ znajdziemy tam tętniące życiem kurorty, imponujące budowle i wspaniałe muzea oraz luksusowe auta. Nawet policja w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Dubaju – na patrole jeździ samochodami typu Ferrari, Lamborghini, Bentley czy Aston Martin. Warto pamiętać, że Dubaj testuje także cyfrowe tablice rejestracyjne. W Emiratach odbywają się też wyścigi organizowane przez FIA, np. Asian Le Mans na torach Dubai Autodrome w Dubaju i Yas Marina Circuit w Abu Zabi. Jednak najsłynniejszym eventem jest oczywiście Formuła 1 i jej serie towarzyszące.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jeżeli chcecie się tam wybrać, to zamiast stacjonarnego wypoczynku w hotelu warto zdecydować się na wycieczki objazdowe po Emiratach. Dzięki nim najpełniej poznamy niesamowite i różnorodne atrakcje tego kraju. By ułatwić ich wybór sprawdziliśmy, które wycieczki objazdowe po ZEA cieszą się największym powodzeniem wśród turystów.

Emiraty Arabskie – przygoda z szejkiem (ok. 3000 zł/os. za 7 dni, wyloty z Krakowa i Warszawy)

Podczas tej fascynującej wycieczki objazdowej zwiedzimy największe atrakcje Dubaju. Należą do nich m.in. Muzeum Kawy, największe na świecie centrum handlowe The Dubai Mall czy najwyższy na świecie budynek Burdż Chalifa (Burj Khalifa). Atrakcji jest jednak więcej, chociażby największe na świecie sztuczne wyspy Palm Jumeirah (pol. Wyspy Palmowe) z luksusowym hotelem Atlantis. Co ciekawe, centrum handlowe Mall of Emirates jest pierwszym na Bliskim Wschodzie… krytym stokiem narciarskim. Z kolei w Abu Zabi znajdziemy m.in. Wielki Meczet Szejka Zajida, Emirates Palace (najbardziej luksusowy hotel świata). Natomiast wybierając się do Fudżajry zobaczymy wioskę-muzeum Heritage Village (m.in. Muzeum Emiratu Fudżajry, najstarszy w kraju meczet Badiyah).

Dla chętnych dostępna jest opcja zwiedzania toru wyścigowego Dubai Autodrome, znajdującego się w parku rozrywki Dubailand, na którym od 2006 roku odbywa się 24-godzinny wyścig organizowany przez FIA.

Cena wycieczki obejmuje siedem dób hotelowych w hotelach ***/**** (pokoje 2-osobowe z łazienkami i klimatyzacją) ze śniadaniami (możliwa dopłata do obiadokolacji), dodatkowo płatne bilety wstępu, lokalni przewodnicy i system Tour Guide (ok. 235$/os.).

Jak szejk na wakacjach (ok. 4000 zł/os za 7 dni, wyloty z Warszawy, Wrocławia i Poznania)

Wspaniała wyprawa dla całej rodziny, w trakcie której można odwiedzić trzy najbardziej znane emiraty (Ras al-Chajma, Dubaj, Abu Zabi), odpocząć na wspaniałych piaszczystych plażach i poszaleć na zakupach w największych centrach handlowych. W planie, oprócz najważniejszych punktów każdego z emiratów (m.in. Burdż Chalifa i hotel Burdż al-Arab w Dubaju, meczet Szejka Zajida w Abu Zabi) znajduje się także wspaniały rejs po Zatoce Perskiej na tradycyjnym arabskim statku żaglowym, wizyta w jednym z największych w ZEA parków wodnych – Aquaventure Waterpark Dubai (zajmuje aż 17 hektarów) oraz w ogromnym tematycznym parku rozrywki Legoland Dubai.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Dla koneserów wyścigów samochodowych istnieje możliwość zwiedzania toru Yas Marina. Został on wybudowany na naturalnej wyspie Yas, która leży na wschód od Abu Zabi. Wyspę powiększono sztucznie o 1/3, aż do powierzchni 2550 hektarów. Położony tu tor spełnia najwyższe standardy FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) i rokrocznie od 2009 r. gości wyścig Grand Prix Formuły 1. Na wyspie Yas powstał także park rozrywki Ferrari World Abu Dhabi.

W cenie wycieczki 7 noclegów w hotelach *** w Dubaju i Ras al-Chajma, 7 śniadań i kolacji, dodatkowo płatne bilety wstępu, podatek turystyczny, lokalni przewodnicy (ok. 290 $/os. dorośli i ok. 150 $/os. dzieci), fakultatywnie wstęp do największego na świecie krytego tematycznego parku rozrywki Warner Bros World lub do Ferrari World w Abu Zabi (ok. 85 $/os. dorośli i ok. 65 $/os. dzieci).

Oczywiście oferta wycieczek objazdowych po Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest znacznie szersza – więcej propozycji znajdziemy bez trudu na popularnych portalach turystycznych. Wymarzonych objazdowych wakacji w ZEA warto poszukać właśnie tam również ze względu na atrakcyjne promocje cenowe last i first minute. Dzięki nim będziemy mogli zwiedzić Emiraty nawet 10-15% taniej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News