Zabierzcie moje pieniądze lub papier toaletowy! To oryginalne Subaru Impreza 555, którym jeździły legendy WRC, jest na sprzedaż!

Zabierzcie moje pieniądze lub papier toaletowy! To oryginalne Subaru Impreza 555, którym jeździły legendy WRC, jest na sprzedaż!

174 interakcje

Podaj dalej

Jeśli jakieś Subaru Impreza kosztuje miliony to znaczy, że mamy do czynienia z prawdziwą perełkę. Teraz nawet ze świętym graalem, ponieważ na sprzedaż jest eks-fabryczna rajdówka z 1993 r.

Trzeba się po nią wybrać do Nowej Zelandii i zostawić tam fortunę, ale z pewnością jest za co! Mowa o A-grupowym Subaru Impreza 555 – jednym z pierwszych egzemplarzy w historii o kodzie nadwozia 93.004 oraz tablicy rejestracyjnej L555STE (choć na wystawie ma L555BAT, czyli mistrzowską rejestrację Colina McRae).

Autem zbudowanym przez Prodrive w Rajdowych Mistrzostwach Świata 1993 jeździł Ari Vatanen. Colin McRae użył go do wygrania Memoriału Bettegi, a w kolejnym roku raz skorzystał z niego Carlos Sainz. Potem auto przeszło na własność fabrycznego kierowcy Subaru, Petera „Possum” Bourne’a, trafiając na antypody.

W 2002 r. auto powróciło do Europy. Zakupił je ktoś z Włoch jednak słuch po nim zaginął. W 2018 r. Nowozelandczyk Robbie McLaen ściągnął auto z powrotem na drugi koniec świata, zaliczając nim Adelaide Rally. Teraz auto wystawione jest na sprzedaż w stanie idealnym, a pod maską wciąż ma kultowego, dwulitrowego boxera.

Subaru Impreza 555 posiada barwy załogi Ari Vatanen/Bruno Berglund z Rajdu 1000 Jezior 1993, czyli pierwszego, oficjalnego startu tego egzemplarza, w którym fińska załoga zdobyła się na 2. miejsce w generalce. Perfekcyjnie zachowany pojazd jest wystawiony za półtora miliona dolarów australijskich (ok. 3,6 mln zł) i zapewne o dużym targowaniu nie może być mowy.

Ofertę sprzedaży znajdziecie tutaj. Podpowiedzi skąd wziąć na szybko 4 bańki napiszcie w komentarzach.

Subaru Impreza 555 – galeria zdjęć

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News