WSMP: Miękoś wykonał ważny krok w kierunku kolejnego mistrzostwa Polski. Wyraźna różnica

Na Torze Poznań trwa przedostatni weekend wyścigowy tegorocznego sezonu WSMP. W kwalifikacjach do 6. rundy w grupie najszybszych samochodów brylowali Jacek Zielonka w ultra lekkim Radicalu SR8 (samotnie w D5 +2000) i Mariusz Miękoś w Lamborghini Huracanie (najszybszy w D4 +3500).

Bezapelacyjna przewaga

W najbardziej prestiżowej kategorii D4 +3500 złudzeń rywalom nie pozostawił mistrz Polski, Mariusz Miękoś, któremu do pole position wystarczył wyjazd na 4 pomiarowe kółka. W najszybszej próbie złożył 1:31,701, na co rywale nie mieli żadnej odpowiedzi. Zwycięzca wczorajszego wyścigu 5. rundy, Janusz Szymański (Porsche 911 GT3 Cup) zdobył P2, ale z wyraźną stratą ponad 1,6 sekundy do Miękosia.

Mariusz Miękoś (Lamborghini Huracan) - WSMP 2020

Poranek zgodnie z planem – podsumował Mariusz Miękoś. – Mamy pole position do sprintu w klasie z bardzo dobrym czasem. Ponad półtorej sekundy przewagi nad sensacyjnie drugim Januszem Szymańskim – dodał kierowca Fastline Racing Academy.

Ciasno w D4 3500

Wicelider punktacji D4 +3500, Maciej Błażek (Porsche) wywalczył trzeci czas w klasie (1:33,306). Wirtualny drugi rząd skompletował Maciej Darmetko (Porsche). Z kolei w klasie D4 3500 najlepiej poradził sobie Jacek Wiśniowski w BMW M3, który o 0,133 sekundy pokonał Gosię Rdest (SEAT Leon).

WSMP 2020 – Tor Poznań – kwalifikacje do 6. rundy (D5 +2000, D4 +3500, D4 3500)