To fabryczne Subaru Impreza S10 WRC odrestaurowano z pedantyzmem graniczącym z obsesją! Masz za mało nerek, żeby je kupić

To fabryczne Subaru Impreza S10 WRC odrestaurowano z pedantyzmem graniczącym z obsesją! Masz za mało nerek, żeby je kupić

Podaj dalej

Posiadanie historycznego samochodu rajdowego to marzenie wielu miłośników motoryzacji. Zazwyczaj są to świetnie odwzorowane repliki, które w pewnych detalach musiały iść na kompromis. Na coś takiego nie pozwala sobie jednak oddział Prodrive Legends, czyli firmy, która budowała m.in. fabryczne Subaru Impreza WRC. Jeden z egzemplarzy, który zapisał się w historii Rajdowych Mistrzostw Świata odrestaurowano z niewyobrażalną dbałością o szczegóły. W dodatku jest na sprzedaż!

Pedantyzm to mało powiedziane

Żeby zrozumieć z jak maniakalną dokładnością odpicowano tę rajdówkę, wystarczy powiedzieć, że do prac przy niej ściągnięto tych samych ludzi, którzy budowali, a nawet oklejali je 17 lat temu. To maszyną jest legendarne Subaru Impreza S10 WRC. Wyczynowy samochód o nr podwozia „PRO-WRC 04008” posłużyło ówczesnym mistrzom świata, Petterowi Solbergowi i Philowi Millsowi do wygrania Rajdu Japonii w 2004 r., niezwykle ważnego dla Subaru World Rally Team. Ten konkretny egzemplarz był wtedy na prowadzeniu od startu do mety, a zwycięzcy o ponad minutę pokonali późniejszych mistrzów świata, Sébastiena Loeba i Daniela Elenę (Citroën Xsara WRC). Auto jest obecnie w identycznej specyfikacji jak na starcie imprezy w Hokkaido.

Petter Solberg/Phil Mills (Subaru Impreza S10 WRC) - Rajd Japonii 2004
fot. SWRT

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Za sterami dokładnie tego wurca zasiadł też niegdyś sam Colin McRae. Pojazd przygotowano dla niego do prestiżowego Memoriału Bettegi z bazą na włoskim torze Monza. Od 2005 r. auto miało kilku prywatnych właścicieli aż w końcu odkupił je fabryczny tuner Subaru Tecnica International (STi). Choć początkowo planowano postawić auto do muzeum, teraz ten niesamowicie odrestaurowany samochód rajdowy jest na sprzedaż. Aukcję wyznaczono na 22 maja 2021 r. i można się spodziewać, że cena będzie zawrotna i będzie 7-cyfrowa. Tak pieczołowicie odrestaurowane Subaru Impreza WRC nie zdarza się zbyt często. Informacje o aukcji można znaleźć tutaj.

Odrestaurowane Subaru Impreza S10 WRC – galeria zdjęć i wideo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News