Ten tani SUV Skody okazał się w Polsce rewelacją! Spala 4,3 l benzyny na 100 km i sprzedaje się już lepiej niż Fabia czy Octavia

Ten tani SUV Skody okazał się w Polsce rewelacją! Spala 4,3 l benzyny na 100 km i sprzedaje się już lepiej niż Fabia czy Octavia

Skoda Kamiq 2020

Podaj dalej

Tempo, w jakim SUV-y podbijają rynek motoryzacyjny jest niezwykle imponujący. Widać to także w naszym kraju, gdy spojrzymy na to, jakie auta rejestrują na siebie Polacy. Okazuje się, że wśród klientów indywidualnych najpopularniejszą Skodą nie jest ani Fabia ani Octavia. Teraz królem jest kompaktowy, miejski SUV.

Czeski SUV okazał się bestsellerem marki

W 2022 r. w Polsce najwięcej nowych aut marki Skoda to był model Octavia. Jednak to głównie zasługa flot, bowiem 88,52 proc. rejestracji tego modelu dokonano na firmę. O tym, co dla siebie wybierają Polacy, bardziej pokazują rejestracje indywidualne. W nich Octavia nie tylko nie jest najpopularniejszą Skodą, ale nawet nie jest w pierwszej trójce. Najbardziej rozchwytywanym modelem czeskiej marki był model, który wcale nie kojarzy się ze statusem bestsellera.

Skoda Kamiq 2020
fot. Skoda

Okazuje się, że wśród klientów indywidualnych klienci salonów Skody najchętniej kupowali SUV-a. Chodzi konkretnie o model Kamiq, który odnotował prawie 3 tys. rejestracji indywidualnych (2 989 szt.). Samochód łączący zalety SUV-a i auta miejskiego najmocniej przekonywał do siebie klientów. Nic dziwnego, bo dziś SUV-y działają na wyobraźnię zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa. Dodatkowo Skoda Kamiq mimo gabarytów oferuje rozsądne spalanie. Średnie zużycie benzyny to nawet 5,33 l/100km, a w trasie można zejść do 4,3 l/100 km. Co więcej, ceny w Polsce zaczynają się już 82 900 zł.

Które Skody najchętniej wybierali Polacy?

Skoda Kamiq wśród klientów indywidualnych zdystansowała nawet Skodę Fabia, która w tej grupie nabywców miała 2 168 rejestracji. Wśród aut marki Skoda rejestrowanych „na siebie” trzecie miejsce nie należało do Octavii (1250 szt.), a do Skody Karoq (1 713 szt.), czyli już słusznych rozmiarów SUV-a. W gronie rejestracji indywidualnych Skoda była trzecią marką w Polsce (10 797 szt.). W minionym roku lepsze wyniki osiągnęła Toyota (23 734 szt.) i Kia (14 484 szt.). Natomiast Skoda Kamiq na tle inny SUV-ów rejestrowanych prywatnie była siódma za Toyotą Yaris Cross (5 570 szt.), Dacią Duster (5 347), Kią Sportage (5 061), Toyotą RAV4 (3 590), Hyundaiem Tucsonem (3 559) i Volkswagenem T-Roc (3 426).

Skoda Kamiq 2020
fot. Skoda

Źródło danych: PZPM

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News