Ten nowy SUV ma teraz mocno obniżoną cenę i jest wielkim hitem w Polsce! Zachwytom nie ma końca

Ten nowy SUV ma teraz mocno obniżoną cenę i jest wielkim hitem w Polsce! Zachwytom nie ma końca

Ford Mustang Mach-E z kolejnymi nagrodami

Podaj dalej

Polacy coraz śmielej otwierają się na nowoczesną motoryzację. Dowodem tego jest rekordowa sprzedaż elektrycznego SUV-a, Forda Mustanga Mach-E. Pojazd dostępny w programie „Mój elektryk” (dotacja do 27 000 zł) jest tak uwielbiany, że co chwilę zgarnia kolejne laury Tym razem Ford został podwójnym laureatem ogólnopolskiego plebiscytu Auto Lider 2022. Marka za sprawą Mustanga Mach-E otrzymała bowiem statuetkę w kategoriach Premiera motoryzacyjna oraz Crossover/SUV klasy średniej.

Mustang Mach-E to prawdziwy kolekcjoner nagród, także w Polsce

Plebiscyt Auto Lider jest organizowany przez wydawcę kluczowych mediów motoryzacyjnych w Polsce – magazynów „Motor” oraz „Auto Moto”, a także serwisu magazynauto.pl. Laureatów wybierają nie dziennikarze, a czytelnicy. W obecnej, już dwudziestej edycji plebiscytu oddano ponad 81 tysięcy głosów, wyłaniając zwycięzców w trzynastu kategoriach. Obejmowały one modele samochodów w poszczególnych klasach, a w jednej z nich wyłoniono markę roku.

Ford Mustang Mach-E 2021
fot. Ford

Ford Mustang Mach-E zdobył główną nagrodę w najbardziej prestiżowej kategorii plebiscytu – Premiera motoryzacyjna, a także w kategorii Crossover/SUV klasy średniej. Wyróżniono także Forda S-MAX Hybrid, który zajął drugie miejsce w kategorii Minivan.

To kolejne nagrody dla pierwszego, całkowicie elektrycznego SUV-a Forda. Wcześniej Mustang Mach-E okazał się najlepszy w głównej kategorii plebiscytu The Best Of Moto 2021 organizowanego przez wydawcę serwisu moto.pl, a także zdobył tytuł Samochodu Roku w plebiscycie Car Of The Year Polska 2022. W tym drugim konkursie decyzję podejmuje grono doświadczonych dziennikarzy z różnych mediów zawodowo zajmujących się testowaniem samochodów. Dzięki temu konkurs jest w pełni niezależny.

Przemyślany i niezwykle dopracowany model

Ford Mustang od samego początku uosabia wolność, postęp, dynamikę, a także pewną dozę buntu. Ford zdecydował się na nowo zdefiniować atrybuty swojego kultowego modelu dla elektrycznej teraźniejszości i przyszłości. Zachowując niepowtarzalny styl i niesamowite osiągi, oferuje więcej przestrzeni we wnętrzu oraz innowacyjne technologie.

Ford Mustang Mach-E wnętrze
fot. Filip Blank / Ford

Mustang Mach-E jest niezwykle przestronnym samochodem, który swoją atrakcyjną sylwetką przyciąga spojrzenia. Lista seryjnie montowanego wyposażenia jest bardzo długa, zaś wnętrze dopracowano w najdrobniejszych szczegółach. Model ten jest jednym z najlepiej prowadzących się aut elektrycznych, oferującym zaskakująco daleki zasięg.

Forda Mustanga Mach-E już w bazowej wersji wyposażono niezwykle bogato. Na pokładzie znajdują się m.in. system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu z funkcją wykrywania krawędzi jezdni, tempomat adaptacyjny z funkcją automatycznego zatrzymania i ponownego rozpoczęcia jazdy oraz funkcja utrzymania pośrodku pasa ruchu.

Niezwykłe nowe technologie

Samochód jest też doskonale skomunikowany ze światem – Mustanga Mach-E wyposażono w modem 4G, który umożliwia bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania. Elegancki, cyfrowy zestaw wskaźników o wysokiej rozdzielczości pokazuje zasięg, prędkość i stan pojazdu, aby kierowca mógł skupić się na drodze. Bezkluczykowy dostęp jest standardem: samochód rozpoznaje podejście kierowcy i odblokowuje drzwi, które następnie otwierają się za naciśnięciem przycisku. Sercem systemu rozrywki i informacji w samochodzie jest nowy system SYNC 4A, który komunikuje się zarówno ze smartfonami z systemem Android, jak i Apple, a aplikacja FordPass pozwala zaplanować trasę na telefonie, a następnie zsynchronizować ją bezprzewodowo z samochodem.

Ford Mustang Mach-E wnętrze
fot. Ford

Niezwykle przestronne wnętrze jest bardzo przytulne. Siedzenia wykonano z ręcznie szytej, ekologicznej skóry, a brak tunelu oznacza, że tylna kanapa może komfortowo pomieścić trzy dorosłe osoby. Bagażnik ma pojemność 402 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń jego pojemność wzrasta do 1420 litrów. Drugi kufer umieszczono pod maską. Ma on pojemność 81 litrów i jest wyposażony w korek spustowy, dzięki czemu łatwo go umyć. Uzupełnieniem komfortowego wnętrza jest system audio Bang&Olufsen.

Wyniki sprzedaży potwierdzają zainteresowanie klientów

Wszystkie zalety Mustanga Mach-E znajdują potwierdzenie w rankingach sprzedaży. W Stanach Zjednoczonych w 2021 roku sprzedano 27 140 egzemplarzy tego modelu. Był to drugi najlepszy wynik na tym rynku wśród całkowicie elektrycznych SUV-ów. Z kolei w Europie do klientów trafiły 23 424 Mustangi Mach-E, w tym 275 sztuk do klientów w Polsce.

Ford Mustang Mach-E ładowanie
fot. Ford

W styczniu br. Ford Mustang Mach-E był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce. Nowego elektrycznego SUV-a odebrało 93 klientów. Jego udział w segmencie wyniósł 18,16% i był ponad dwa razy wyższy niż drugiego samochodu w zestawieniu. Styczniowy wynik odpowiada także 33% całej ubiegłorocznej sprzedaży Mustanga Mach-E w Polsce.

Piotr Pawlak, Ford PolskaPiotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.: Możesz mieć elektryka, a możesz mieć ikonę. Nasze hasło reklamowe jest nie tylko nawiązaniem do klasycznego Mustanga, ale także wskazaniem potencjału pierwszego elektrycznego SUV-a Forda w historii. Mustang Mach-E po doskonałym przyjęciu przez dziennikarzy zbiera kolejne cenne nagrody, w tym tytuł Premiery Roku 2022, przyznany przez czytelników magazynu Auto Moto i Motor oraz internautów serwisu magazynauto.pl. To co jest dla nas równie istotne to fakt, że model ten jest chętnie kupowany przez klientów. Doskonała sprzedaż modelu w USA, Europie i Polsce nie jest żadnym zaskoczeniem, bowiem to niezwykle dopracowany i świetnie prowadzący się samochód.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News