Oto najpopularniejszy diesel w kraju! Polacy totalnie oszaleli na jego punkcie. Na jednym tankowaniu robi ponad 1200 km

Oto najpopularniejszy diesel w kraju! Polacy totalnie oszaleli na jego punkcie. Na jednym tankowaniu robi ponad 1200 km

Który diesel sprzedaje się najlepiej w Polsce

Podaj dalej

Samochody napędzane na diesel nie mają dobrej prasy, ale mimo to pozostają niezwykle popularne w Polsce. Wśród nowych pojazdów, do których tankuje się olej napędowy, jeden jest zdecydowanym liderem. Jego wyniki sprzedaży są wręcz niesamowite!

Który diesel najczęściej wybierają Polacy?

Wiele osób jest zdziwionych, gdy dowiadują się, który diesel jest najpopularniejszy w Polsce. Okazuje się, że jednostka ma aż 2,3 litra, a w najlepszym przypadku spala 8,4 l oleju napędowego na 100 km. Tylko z pozoru nie są to zachęcające wartości, ponieważ zgadując, który diesel jest najpopularniejszy w Polsce, błędnie szukamy go w gronie aut osobowych.

Tak się składa, że najczęściej wybieranym dieslem w Polsce jest dostawczak, a konkretnie Renault Master. Z danych IBRM Samar wynika, że w pierwszym półroczu 2022 ten model sprzedał się aż 5 782 razy. To wynik, który imponuje nie tylko w segmencie aut dostawczych, ale i osobowych. Od stycznia do czerwca tylko 4 modele osobówek sprzedawały się lepiej od Renault Mastera.

Nowe Renault Master 2022
fot. Renault

Były to konkretnie Toyota Corolla (10 896), Toyota Yaris (6 217), Kia Sportage (6 169) i Toyota RAV4 (6 163). W pokonanym polu Master zostawił takie osobowe hity jak Toyota C-HR (5 543), Hyundai Tucson (5 404), Hyundai i30 (4 962) czy Dacia Duster (4 639). Wśród samochodów stricte dostawczych Renault Master wyraźnie wyprzedził tak popularne konstrukcje jak Iveco Daily (3 810), Mercedesa Sprintera (1 996) czy Forda Transita (1 613).

Master dźwiga markę Renault w rankingu

Segment aut użytkowych stanowi tym samym potężną gałąź w biznesie Renault. Sumując sprzedaż aut osobowych i dostawczych, Renault jest piątą marką w Polsce. Z danych Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że w pierwszym półroczu francuski koncern sprzedał w naszym kraju 14 692 pojazdów. Z tego nieco ponad połowę stanowiły dostawczaki. W zestawieniu wyłącznie aut osobowych, Renualt plasuje się na 11. miejscu.

Renault Master 2020
fot. Renault

Skąd zatem w Polsce takie zainteresowanie Renault Master? Nie ma na to prostej odpowiedzi. Jednak z pewnością pomaga w tym mnogość fabrycznych konfiguracji samochodu w przestrzeni bagażowej oraz kabiny. Sprawdzony diesel ma dobrą renomę, a najsłabsza 110-konna wersja ze spalaniem 8,4 l/100 km i z opcjonalnym bakiem 105 l, w teorii pozwala na pokonanie 1250 km na jednym tankowaniu. Nie bez znaczenia jest też różnorodność opcji finansowania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News