Nowy Volkswagen w cenie Dacii! Jak braknie benzyny będzie można go zalać alkoholem i też pojedzie [ZDJĘCIA I CENA]

Nowy Volkswagen w cenie Dacii! Jak braknie benzyny będzie można go zalać alkoholem i też pojedzie [ZDJĘCIA I CENA]

Volkswagen Polo Track

Podaj dalej

Volkswagen wkrótce rozpocznie produkcję nowego, budżetowej wersji modelu Polo. Samochód będzie przystępny dla biedniejszych kierowców, ponieważ będzie kosztować mniej więcej tyle, ile Dacia w Polsce. Co ciekawe, silnik pojedzie nie tylko na benzynie, ale i na… alkoholu.

Tani, bo prosty

Samochód będzie nosić nazwę Volkswagen Polo Track, a jego niska cena będzie wynikać oczywiście z pozbycia się zbędnych (dla niektórych) elementów wyposażenia. Za „golasa” biedniejsi kierowcy zapłacą tylko ok. 68 000 zł. W Polsce w takiej cenie można kupić Dacię Duster lub dobrze wyposażoną Dacię Sandero.

Volkswagen Polo Track
fot. Volkswagen

Pod maską zagości wolnossący silnik 1.0 MPI flex, wytwarzający moc 84 KM i 101 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa będzie zdolna pracować zarówno na benzynie, jak i na etanolu. Dla zmniejszenia kosztów w ofercie znajdzie się wyłącznie 5-stopniowa manualna skrzynia biegów. Lepsze silniki i automat DSG będą dostępne w „normalnym” Polo.

Bez zbędnych bajerów

Polo Track różni się od standardowego Polo unikalnym wzorem osłony chłodnicy, brakiem LED-ów, halogenowymi reflektorami i wlotami zderzaka bez elementów w kolorze nadwozia. Z boku nie odróżnilibyśmy go od droższego Polo, gdyby nie 15-calowe, czarne kołpaki. Paleta kolorów obejmuje cztery kolory: biały (Crystal White), czarny (Ninja Black) i dwa odcienie srebrnego (Sirius Silver i Platinum Grey).

Volkswagen Polo Track
fot. Volkswagen

Zmiany z tyłu to m.in. jasna obudowa tylnych świateł czy napis „Track” pod emblematem VW. Jest też nowy zderzak z większą częścią pomalowaną na czarno i osłoną podwozia zamiast imitacji wydechu. Dzięki tym zabiegom Polo Track wygląda całkiem nowocześnie, pomimo wielu podobieństw do szóstej generacji Polo sprzed liftingu.

Środek jak za dawnych dobrych lat

Wewnątrz wszystko wygląda bardziej prosto, co widać zwłaszcza po radiu zamiast ekranu dotykowego. Analogowe „zegary” na desce z plastiku to także symbol oszczędności. Fotele obito zaś tkaniną. Auta ma jednak klimatyzację, wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby z przodu i centralny zamek. Pojawi się też Bluetooth, USB i kierownica ze zintegrowanymi przyciskami.

Volkswagen Polo Track
fot. Volkswagen

Nie należy oczekiwać żadnych funkcji wspomagania utrzymania pasa ruchu czy awaryjnego hamowania. Można też zapomnieć o kontroli stabilizacji (ESC) czy mocowaniach isofix. Będzie za to bagażnik o pojemności 300 litrów. Auto powstanie na platformie MQB-A0 w fabryce w Brazylii, gdy ta zostanie do tego przystosowana. Pojazd będzie oferowany w Ameryce Południowej i zastąpi kończącego karierę Volkswagena Gol.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News