Maniak Audi Quattro grupy B zrekonstruował z klocków Lego kultowe zdjęcia ze złotej ery rajdów

Maniak Audi Quattro grupy B zrekonstruował z klocków Lego kultowe zdjęcia ze złotej ery rajdów

Maniak Audi Quattro grupy B zrekonstruował z klocków Lego kultowe zdjęcia ze złotej ery rajdów

Podaj dalej

Czasy rajdowej grupy B nie bez przesady nazywane są najbardziej szalonym okresem w historii Rajdowych Mistrzostw Świata. Jeden z fotografów postanowił w wyjątkowy sposób odtworzyć tamte czasy, a w szczególności oddać hołd jednej z ikonicznych rajdówek.

Autorem niezwykłej galerii jest Dominic Fraser, który z użyciem klocków Lego dokonał imponującej rekonstrukcji scen z legendarnych zdjęć Audi Sport Quattro S1 grupy B. Motywacją do działania było m.in. pojawienie się zestawu Lego stanowiącego model słynnej rajdówki, ale i miłość do rajdów.

Dominic FraserDominic Fraser dla Evo Magazine: Dlaczego Quattro? To proste – to mój ulubiony samochód rajdowy wszech czasów. Nikt wcześniej ani później nie zrobił niczego lepszego. Dorastałem z tym autem i dla mnie Audi to świat rajdów. Jest tak wiele jego kultowych zdjęć w akcji, które podziwiałem przez dziesięciolecia. Robię to do tej pory, dlatego spróbowałem wymyślić sposób, aby oddać im hołd. Myślałem o użyciu odlewanego modelu, ale Lego okazało się oczywistym wyborem, ponieważ można było odtworzyć cały obraz z budynkami i ludźmi.

Te wyjątkowe prace można obejrzeć na jego instagramowym koncie. Opublikowane tam posty przedstawiają pokaz slajdów, gdzie widać Audi Sport Quattro S1 i scenerię z klocków Lego, a także pierwowzór oryginalnego zdjęcia. Na trzecim slajdzie autor zaprezentował także jak od kuchni wyglądało ustawianie scenografii, które wymagało kilku sztuczek, np. odtwarzając fotografię, gdy Audi jest w locie.

Warto dodać, że niektóre z poniższych postów to także poklatkowe animacje! Najlepsze jest jednak to, iż te oryginalne prace cały czas powstają dalej, dlatego warto obserwować konto autora.

Rekonstrukcja zdjęć Audi Sport Quattro S1 z użyciem klocków Lego

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News