Robert Kubica zdyskwalifikowany i dziesiąty. Olsztynianin wygrywa Orlen Stay & Play w Assetto Corsa

Robert Kubica zdyskwalifikowany i dziesiąty. Olsztynianin wygrywa Orlen Stay & Play w Assetto Corsa

Podaj dalej

Jakub Charkot wygrał wielki finał Orlen Stay&Play na platformie Assetto Corsa. Simracingowiec z Olsztyna do triumfu nie potrzebował wygrać żadnego z dwóch wyścigów.

Do decydującego etapu rozgrywek przyjęto 26 zawodników. 15 kierowców pochodziło z otwartych eliminacji dla simracingowców. 12 zawodników stanowili kierowcy Orlen Team i sportowcy wspierani przez polski koncern (zobacz listę TUTAJ). Z dziką kartą do finału przystąpił też jeden z esportowych dziennikarzy. Rywalizowano w BMW Z4 GT3 na torze Laguna Seca.

Orlen Stay&Play Assetto Corsa - kwalifikacje
Orlen Stay&Play Assetto Corsa – kwalifikacje

Wyścig 1

Pierwszy sprint został poprzedzony szybką czasówką, w której najszybszy okazał się Dominik Blajer. Czołowy polski simracingowiec jako jedyny złamał barierę 82 sekund, zapewniając sobie start z pole position. Pierwszą lokatę utrzymał od startu do mety, utrzymując za swoimi plecami Jakuba Charkota i Mateusza Tyszkiewicza.

Siódmy w kwalifikacjach Robert Kubica utrzymywał się w czołowej dziesiątce, ale na 9 minut przez końcem 25-minutowego wyścigu system Assetto Corsa zdyskwalifikował kierowcę Formuły 1, czego Robert nie był w stanie wyjaśnić. Najlepiej spośród zawodników wspieranych przez PKN Orlen poradził sobie kartingowiec, Maciej Gładysz.

Orlen Stay&Play Assetto Corsa - wyścig 1
Orlen Stay&Play Assetto Corsa – wyścig 1

Wyścig 2

Do drugiego wyścigu pozycje startowe ustanowiły wyniki pierwszego sprintu, ale czołowa dziesiątka została odwrócona. Dzięki temu pole position przypadło Damianowi Lempartowi, który szybko wypracował sobie kilkusekundową przewagę i nie oddał jej do samej mety. Po starcie z 9. miejsca Jakub Charkot dobił się ponownie do drugiej lokaty. W obliczu kolizji Dominika Blajera w końcówce, to olsztynianin mógł cieszyć się ze zwycięstwa w Orlen Stay&Play w konkurencji Assetto Corsa.

Robert Kubica zaimponował efektownym startem z ostatniej pozycji, wyprzedzając szybko połowę stawki. Ostatecznie kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing Orlen zakończył drugi wyścig na 10. lokacie i był najlepszy spośród ekipy „orlenowców”.

Retransmisję finału Orlen Stay&Play w Assetto Corsa możecie obejrzeć TUTAJ.

Orlen Stay&Play Assetto Corsa - wyścig 2
Orlen Stay&Play Assetto Corsa – wyścig 2

Ostateczna klasyfikacja Orlen Stay & play Assetto Corsa

1. Jakub Charkot
2. Dominik Blajer
3. Mateusz Tyszkiewicz
4. Łukasz Sokół
5. Tomasz Mironowicz
6. Damian Lempart
7. Kamil Kostyra
8. Zbigniew Siara
9. Łukasz Szakoła
10. Konrad Żerebiec
13. Robert Kubica

Dokładne wyniki wyścigów finału Orlen Stay&Play Assetto Corsa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News