Kierowcy totalnie oszaleli na punkcie tego nowego SUV-a! Cena już nawet nie gra roli, bo klienci wykupują to, co w ogóle zostało

Kierowcy totalnie oszaleli na punkcie tego nowego SUV-a! Cena już nawet nie gra roli, bo klienci wykupują to, co w ogóle zostało

Ford Mustang Mach-E

Podaj dalej

Dobre samochody, zwłaszcza w obliczu niedoborów podzespołów, schodzą jak świeże bułeczki. Przykładem tego jest jeden nowy SUV, który na jednym z głównych rynków jest już kompletnie wyprzedany. Tak, mamy kwiecień, a do końca 2022 r. kolejka chętnych do odbioru jest już pełna.

Zapraszamy po nowym roku

Jedna z najbardziej ekscytujących premier zeszłego roku, w tym robi jeszcze większą furorę. Mowa o Fordzie Mustangu Mach-E, który w pierwszych dwóch miesiącach w Polsce był najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym. Jednak napędzany prądem SUV wywołuje jeszcze większe szaleństwo w Stanach Zjednoczonych, bowiem w tym roku… nie da się go już zamówić.

Ford Mustang Mach-E wyprzedany w USA

Popyt na bieżący rok modelowy był tak duży, że przez internet nie da się już tam zarezerwować tego pojazdu. Ostatnie egzemplarze mogą jeszcze zalegać u lokalnych dealerów, dlatego chętni Amerykanie będą musieli zrobić „polowanie” na Mustanga Mach-E, obdzwaniając salony. Wyprzedanie się tego rocznika było do przewidzenia, ale nikt nie spodziewał się, że dokona się to już w styczniu.

Fabryka zwiększy obroty

Wzmożony popyt na Forda Mustanga Mach-E nieszczęśliwie zbiega się z niedoborami chipów. Zresztą z tego powodu w lutym tymczasowo trzeba było przerwać produkcję elektrycznego SUV-a w meksykańskiej fabryce w Cuautitlan. Jednak do 2023 r. Ford chce potroić tamtejszą produkcję Mustanga Mach-E. W tym celu zrezygnowano nawet z wytwarzania w Meksyku elektrycznego Explorera oraz Lincolna Aviatora. Także zdaniem wielu analityków, zakłócenia wywołane niedoborem chipów mają wkrótce się skończyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News