Już są! Oto ceny paliw, które w Polsce będą w dniach 19-25 września. Tyle teraz będziemy wydawać na diesel, benzynę i LPG [RAPORT]

Już są! Oto ceny paliw, które w Polsce będą w dniach 19-25 września. Tyle teraz będziemy wydawać na diesel, benzynę i LPG [RAPORT]

paliwo kryzys krach giełda ropa naftowa

Podaj dalej

W mijającym tygodniu kierowcy z radością przyjęli obniżki na stacjach paliw. Najnowsza prognoza portalu e-petrol.pl przynosi jeszcze lepsze wiadomości. Okazuje się, że diesel, benzyna i LPG znowu mocno potanieją. Oto ile naprawdę mamy płacić za paliwo po weekendzie.

Spadki na stacjach i na giełdzie

„W połowie września e-petrol.pl ma pomyślne wiadomości dla kierowców, ponieważ wszystkie paliwa na stacjach potaniały” – mówi Magdalena Robak, analityk rynku paliw e-petrol.pl. „Największa obniżka dotyczy oleju napędowego, którego średnia ogólnopolska cena spadła w porównaniu do tej sprzed tygodnia aż o 16 gr i wynosi dzisiaj 7,47 zł/l. O 8 gr potaniała również benzyna Pb95. Dzisiaj paliwo to jest oferowane na stacjach po 6,44 zł/l. Jeśli chodzi o autogaz, paliwo to potaniało o 4 gr i dzisiaj jego litr kosztuje średnio 3,11 zł” – wylicza.

„Na giełdzie w Londynie w tym tygodniu obserwujemy znaczne wahania cen ropy” – zauważa ekspertka. „Dzisiaj baryłka surowca kosztuje ok. 91 dolarów. Początek tygodnia przyniósł spadek cen surowca po informacji agencji Reutera, że prawdopodobne jest, iż w Chinach po raz pierwszy od 20 lat skurczy się popyt na paliwa. Następnie ropa zaczęła odrabiać straty po doniesieniach o rekordowo niskim poziomie rezerw strategicznych w USA. Następnie ceny ropy znów zaczęły spadać w związku z obawami o kolejną podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA” – dodaje.

Jakie będą ceny paliw w dniach 19-25 września?

„Na przyszły tydzień prognozujemy, iż wszystkie paliwa mogą potanieć” – zapowiada Magdalena Robak. „Największy potencjał do obniżek mają benzyny, których ceny mogą spaść nawet o kilkanaście groszy na litrze. Jeśli chodzi natomiast o olej napędowy oraz autogaz, to przewidujemy, że paliwa te potanieją o kilka groszy” – prognozuje.

Ceny paliw e-petrol.pl 19-25 września 2022
screen e-petrol.pl

Z infografiki na stronie e-petrol.pl możemy dowiedzieć się, ile konkretnie mają kosztować poszczególne paliwa. Cena benzyny Pb95 ma być sprzedawana średnio po 6,25-6,39 zł/l. Prognozowana stawka dla benzyny 98-oktanowej to z kolei przedział 7,04-7,21 zł/l. Natomiast ceny za diesel mają spaść do poziomu 7,27-7,41 zł/l. W dół powinny pójść też ceny LPG, którego średnie stawki mają wynosić 3,04-3,13 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News