F1: Williams jest na sprzedaż! Główny sponsor opuszcza tonący okręt

Zdobywca 9 tytułów mistrza świata konstruktorów Formuły 1, zespół Williams znalazł się w poważnych tarapatach finansowych. Ekipa z Grove jest wystawiona na sprzedaż.

F1: Williams jest na sprzedaż! Główny sponsor opuszcza tonący okręt
Podaj dalej

Pandemia koronawirusa pogłębiła kryzys w utytułowanym zespole. Wobec zaniżonych wpływów za brak konkurencyjności w F1, a obecnie braku jakichkolwiek startów, team kierowany przez Claire Williams kładzie na stole najbardziej radykalne strategie na przetrwanie. Zwłaszcza, że wycofał się główny sponsor ROKiT.

George Russell Williams
fot. Williams

Oświadczenie Williams Grand Prix Holdings: Zarząd WGPH dokonuje przeglądu różnych opcji strategicznych dostępnych dla firmy. Rozważane opcje obejmują między innymi pozyskanie nowego kapitału dla firmy, zbycie udziałów mniejszościowych w WGPH lub zbycie większościowego pakietu akcji WGPH, w tym potencjalną sprzedaż całej firmy.

Czy zespół dokończy sezon?

Wycofanie się głównego sponsora stawia pod dużym znakiem zapytania możliwość dalszje rywalizacji, gdy obecny sezon zostanie zainaugurowany w lipcu. Choć Williams jest dziś najgorszym zespołem w stawce, kolejki chętnych do przejęcia teamu może nie brakować. Jednak uporanie się z problemami finansowymi przed rozpoczęciem zmagań wydaje się bardzo wymagające.

Przeczytaj również