DTM: Katastrofalny wypadek wicelidera sezonu! Mistrz nie powiedział ostatniego słowa. Kubica otarł się o punkty

DTM: Katastrofalny wypadek wicelidera sezonu! Mistrz nie powiedział ostatniego słowa. Kubica otarł się o punkty

Podaj dalej

Pierwszy z dwóch weekendów wyścigowych DTM na torze Zolder zakończył się dwoma zwycięstwami René Rasta. Urzędujący mistrz serii został wiceliderem sezonu i podgonił prowadzącego w punktacji Nico Mullera, który był dopiero dziewiąty. Robert Kubica zaliczył wyścig bez większych przygód, ale Belgię opuszcza bez punktów.

Wyścig rozpoczął się od atomowego startu René Rasta, który przed pierwszym zakrętem przecisnął się między dwoma samochodami BMW. Zdobywca pole position, Timo Glock zderzył się z Ferdinandem Habsburgiem i obaj wypadli w żwirową pułapkę. Na drugą lokatę przedostał się Mike Rockenfeller. Sensacyjny zdobywca drugiego pola, Sheldon van der Linde spadł na trzecią lokatę.

Dramat wicelidera sezonu

Wydarzeniem wyścigu był jednak katastrofalny wyjazd z pit-stopu wicelidera punktacji, Robina Frijnsa. Audi RS 5 DTM na zimnych oponach nie skręciło i odbiło się od bariery. Holender musiał zaparkować auto, po czym zarządzono wyjazd samochodu bezpieczeństwa. W jego trakcie spod maski niebieskiego Audi zaczął wydobywać się dym, konieczne było gaszenie silnika.

Przed zamieszaniem na torze na pit-stop nie zdołał zjechać m.in. Robert Kubica, podążający wówczas na 11. lokacie (start z P13). Po restarcie kierowca ORLEN Team ART znajdował się 6. pozycji, a z obowiązkową zmianą opon zaczekał do 20 okrążenia. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa Nico Muller zaskoczył otwierającego stawkę van der Linde. Lider punktacji jako ostatni zjechał na pit stop na 22 okrążeniu.

Marzenia BMW prysły

Nie wszystkim kierowcom zaliczono obowiązkowy pit-stop podczas wyjazdu safety cara. Przez z prowadzeniem w wyścigu musiał pożegnać się Marco Wittmann, ostatnia nadzieja BMW na zwycięstwo. Dzięki temu na pierwszą lokatę awansował René Rast, który spokojnie dowiózł tę pozycję do mety. 5 sekund po nim flagę w czarno-białą szachownicę ujrzał Mike Rockenfeller. Jedynym BMW na podium okazało się M4 DTM Lucasa Auera.

Rene Rast wygrał oba wyścigi na Zolder

Mimo przygody na starcie, Timo Glock zdołał zakończyć ściganie na czwartym miejscu. Fabio Scherer, który ruszał do wyścigu jako ostatni dojechał w czołowej piątce. Robert Kubica ostatecznie finiszował na dwunastej lokacie.

DTM 2020 – Zolder 1 – wyniki 2. wyścigu

1 René Rast
Audi RS 5 DTM  
2 Mike Rockenfeller
Audi RS 5 DTM
+5,433
3 Lucas Auer
BMW M4 DTM
+22,272
4 Timo Glock
BMW M4 DTM
+31,603
5 Fabio Scherer
Audi RS 5 DTM
+32,018
6 Harrison Newey
Audi RS 5 DTM
+33,787
7 Ferdinand Habsburg
Audi RS 5 DTM
+34,304
8 Marco Wittmann
BMW M4 DTM
+40,627
9 Nico Müller
Audi RS 5 DTM
+41,182
10 Sheldon van der Linde
BMW M4 DTM
+54,280
11 Jonathan Aberdein
BMW M4 DTM
+1.07,911
12 Robert Kubica
BMW M4 DTM
+1.19,380
13 Loïc Duval
Audi RS 5 DTM
+1 okr.
14 Philipp Eng
BMW M4 DTM
+1 okr.
15 Jamie Green
Audi RS 5 DTM
+1 okr.

DTM 2020 – punktacja sezonu

DTM 2020 po Zolder 1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News