Dokładnie o tyle taniej kosztuje teraz paliwo na stacjach Orlenu. Rabat na diesel i benzynę daje kierowcom spore oszczędności [RAPORT]

Dokładnie o tyle taniej kosztuje teraz paliwo na stacjach Orlenu. Rabat na diesel i benzynę daje kierowcom spore oszczędności [RAPORT]

Ile można zaoszczędzić na promocji Orlenu?

Podaj dalej

Dziś po raz pierwszy spróbowałem wykorzystać letnią promocję Orlenu na paliwo. Jak wiadomo, dzięki niej można zatankować diesel lub benzynę o 30-40 gr na litrze taniej. Jednak ile to jest dokładnie pieniędzy? Oto jak wyglądało to w moim przypadku.

Tankowanie z rabatem krok po kroku

Do maksymalnego wykorzystania promocji czekałem aż bak paliwa będzie już na głębokiej rezerwie. Wszak zbiornik mojego zgrabnego auta do miasta ma 45 l, więc i tak nie mogę przekroczyć limitu 50 l na jedną transakcję. Na pylonie jednej z łódzkich stacji Orlenu cena benzyny Efecta 95 wynosiła 7,79 zł/l. Zalałem do pełna, dokładnie 41,36 litra. Bez rabatu musiałbym zapłacić za to tankowanie 322,19 zł.

Przed kasą uruchomiłem w telefonie aplikację ORLEN VITAY, wszedłem w zakładkę kupony i kliknąłem aktywuj przy kuponie nr 1. Ten zniknął, ale wystarczyło cofnąć się do głównego ekranu i znów wejść w kupony, aby wyświetlił się kod kuponu, który zeskanował kasjer. Następnie kolejny powrót do ekranu głównego, aby zeskanować kod wirtualnej karty VITAY. Sprzedawca potwierdził, że rabat -30 gr/l naliczył się poprawnie.

Nowe zasady tankowania na stacjach PKN Orlen
fot. pixabay.com – Andrzej Rembowski

Ile można zaoszczędzić na promocji Orlenu?

Gdy przyszło to zapłaty, kasjer poprosił o 309,79 zł. To oznacza, że na całej operacji zaoszczędziłem 12,40 zł. Z pozoru to niewiele, ale tak naprawdę to ważna cegiełka do prywatnego budżetu. W końcu lepiej wydać takie pieniądze na 2 wysokiej jakości piwa, niż diesel lub benzynę. Zakładając, że zawsze będę tankował tyle samo, w tej samej cenie, to do końca lipca dzięki promocji zaoszczędzę 37,20 zł. Każde konto VITAY uprawnie tylko 3 tankowań w miesiącu.

Jednak, jeśli żona wykorzysta swoją kartę VITAY, to w teorii w miesiąc przy 6 promocyjnych tankowaniach w domowym budżecie zostanie 74,40 zł. Przez całe wakacje, z dwoma kartami VITAY można teoretycznie zaoszczędzić ok. 150 zł. Z kolei z Kartą Dużej Rodziny na jednym takim tankowaniu oszczędność to 16,54 zł, czyli 49,62 zł miesięcznie, a z dwiema kartami 99,24 zł. Przez całe wakacje KDR pozwala zaoszczędzić w teorii ok. 200 zł.

To już są dużo ciekawsze pieniądze, a mogą być jeszcze większe przy zatankowaniu 50 litrów. Oczywiście nie da się z góry dokładnie wyliczyć oszczędności, ponieważ nie wiemy, ile naprawdę będzie kosztować paliwo w wakacje. Jednak przy obecnej drożyźnie, każda obniżka cen za diesel i benzynę jest bardzo cenna dla Polaków.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News