Co za wzruszająca historia! Rysunek 7-letniego Polaka na bolidach F1 zespołu Roberta Kubicy. Jak do tego doszło?

W ten weekend dowiemy się kto zostanie mistrzem świata Formuły 1. Jednak Grand Prix Abu Zabi będzie szczególne także z innego powodu. Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN zdecydował się na wzruszający gest wobec 7-letniego chłopca z Polski. Jego rysunek zdobi samochody, które wezmą udział w ostatnim wyścigu sezonu.

Co za wzruszająca historia! Rysunek 7-letniego Polaka na bolidach F1 zespołu Roberta Kubicy. Jak do tego doszło?
Podaj dalej

Pan Torpeda – o co chodzi?

Jeśli podczas Grand Prix Abu Zabi spojrzycie dokładnie na malowanie bolidów Alfa Romeo Racing ORLEN, zobaczycie tam namalowaną przez dziecko rakietę. Obok znajduje się hasztag #pantorpeda. Taki przydomek ma właśnie Natan Gajk, 7-latek z Sosnowca cierpiący z powodu nowotworu złośliwego, którego historia poruszyła cały świat sportu.

Pseudonim „Pan Torpeda” wymyśliła lekarka chłopca z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. To tam Natan przechodził pierwszą chemioterapię, której wyniki były tak dobre, że lekarka stwierdziła, iż chłopiec”idzie jak torpeda”. Ta nazwa już do niego przylgnęła, a rysunek torpedy Natana z czasem stał się symbolem walczącego z rakiem chłopca.

PKN ORLEN nie pozostał obojętny

Młodziutki sosnowiczanin zmaga się z jednym z najrzadszych nowotworów u dzieci, neuroblastomą. Niestety rak nie odpuszcza i za Natanem wiele cykli chemioterapii, a nawet operacja usunięcia guza mózgu. Historia 7-latka poruszyła m.in. ludzi w PKN ORLEN. Wraz z ekipą Alfa Romeo, podjęto decyzję, aby w ramach wsparcia na samochodach Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego pojawiła się słynna torpeda.

Daniel ObajtekDaniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN: Nasze zaangażowanie w Formułę 1, ale i w ogóle w sponsoring sportowy, ma charakter nie tylko biznesowy. Równie ważny jest dla nas wymiar społeczny, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pasji i woli walki Natana. Wierzymy, że jego rysunek na bolidzie Alfa Romeo Racing ORLEN podczas Grand Prix Abu Zabi sprawi mu radość i wzmocni w walce z ciężką chorobą.

Walkę Natana z nowotworem można śledzić m.in. na jego fanpage’u na Facebooku.

Przeczytaj również