Motul HRSMP: Wszystko co musisz wiedzieć przed Rajdem Śląska

Motul HRSMP: Wszystko co musisz wiedzieć przed Rajdem Śląska

4 interakcje
Motul HRSMP: Wszystko co musisz wiedzieć przed Rajdem Śląska

Podaj dalej

Rajd Śląska będzie piątą rundą Motul HRSMP w tym sezonie. Pod Stadionem Śląskim pojawią się 33 załogi, które będą rywalizowały na 9 odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 112 km. Gdzie, kiedy i w jakich godzinach zobaczycie historyki na trasie? Zapraszamy do lektury!

Zawodników biorących udział w 5. rundzie Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy zobaczyć będzie można już w czwartek o poranku. Wtedy to, równo o godzinie 9:00 w biurze rajdu na Stadionie Śląskim rozpocznie się dla nich odbiór administracyjny. Dzień później obok bramy numer 8 odbywać będzie się badanie kontrolne samochodów. Jeśli zatem chcecie przyjrzeć się tym pięknym maszynom z bliska, to będzie to dobra okazja.

Jeszcze w czwartek, od godziny 14:00 dla zawodników Motul HRSMP przewidziane jest zapoznanie z trasą rajdu. Jest to dobra chwila na zapoznanie również dla kibiców – droga jest wtedy otwarta, więc każdy może się po niej poruszać. Czasem warto przejechać trasę samemu i wybrać sobie odpowiednie miejscówki na przyszłą „oglądarę”. Podczas zapoznania z trasą możecie również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami, bądź wziąć kilka autografów. W takim przypadku najlepiej ustawić się w okolicach startu, bądź mety, gdyż zawodnicy i tak będą musieli się tam zatrzymać.

Park serwisowy zostanie oficjalnie otwarty w piątek o godzinie 7:00. Zlokalizowany będzie on naturalnie na błoniach Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Istotnym elementem dnia będzie odcinek testowy, który odbędzie się w Bieruniu na ul. Królikowskiego  w godzinach 12:00-15:00. Tuż po nim zawodnicy wrócą do parku serwisowego a następnie o 18:10 na płycie głównej stadionu rozpocznie się ceremonia startu honorowego. PKC 0, a więc oficjalny start rajdu zaplanowano na 19:10. Wtedy to zawodnicy udają się prosto do Mikołowa na OS1 Mikołów (start godz. 20:00) a po chwili wrócą pod stadion, gdzie o 21:00 ruszy dla nich OS2 Stadion Śląski.

W sobotę historyki po raz pierwszy na trasie zobaczymy około godziny 9:35. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to właśnie o tej porze pierwszy zawodnik Motul HRSMP ruszy na OS3 Suszec. Warto przypomnieć, że zawodnicy historyków pokonywać będą identyczną trasę, co ci z RSMP. Oznacza to, że również dla nich próby Suszec oraz Chybie będą zapętlone. W sobotę około godziny 20:20 wszystko powinno być już jasne. Wtedy bowiem na rynku w Żorach rozpocznie się ceremonia mety. Jeśli jesteście ciekawi szczegółowych godzin, poniżej przygotowaliśmy dla was dokładny harmonogram rajdu.

fot. Grzegorz Rybarski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News