Monza Rally Show: Valentino Rossi zwycięża mistrzowską Fiestą WRC Sebastiena Ogiera

Monza Rally Show: Valentino Rossi zwycięża mistrzowską Fiestą WRC Sebastiena Ogiera

98 interakcji

Podaj dalej

Legenda wyścigów motocyklowych, Valentino Rossi do ośmiu podniósł rekord zwycięstw w prestiżowym Monza Rally Show. VR46 był pilotowany przez Carlo Cassinę w Fordzie Fiesta WRC (z rozbudowanym aero), którym Sebastien Ogier wygrał w tym roku Rajd Monte Carlo i Rajd Korsyki.

Rossi wygrał komplet 9 odcinków specjalnych wytyczonych z wykorzystaniem infrastruktury „świątyni prędkości”. Włoch na przedostatniej próbie zremisował z drugim na mecie Teemu Suninenem, któremu w Fieście WRC (także z rozbudowanym aero, którego w tym roku używał tylko Ogier) po raz pierwszy towarzyszył Marko Salminen – nowy pilot na Rajdowe Mistrzostwa Świata 2019. Tegoroczne samochody M-Sport Ford World Rally Team obsadziły całe podium, którego skompletowali Roberto i Luca Brivio (zwycięskim samochodem Ogiera z Wales Rally GB).

Kluczowe dla losów rywalizacji okazały się 44,83-kilometrowe przejazdy OS Grand Prix, w którym wykorzystano 7 okrążeń Monza Eni Circuit, w tym legendarny owal. Ostatecznie Rossi i Cassina uzyskał ponad minutę przewagi nad Suninenem z Salminenem.

Wisienką na torcie imprezy jest rozgrywany poza klasyfikacją rajdu, Masters’ Show – wyścig równoległy między przeszkodami ustawionymi na głównej prostej Autodromo Nazionale di Monza.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News