Zniszczył auto bo… utrudniało mu przejście chodnikiem. Potem groził właścicielce, a teraz stanie przed sądem

Zniszczył auto bo… utrudniało mu przejście chodnikiem. Potem groził właścicielce, a teraz stanie przed sądem

obowiązkowy nowy dokument kierowcy

Podaj dalej

Jak informuje łódzka policja, policjanci z III Komisariatu w Łodzi zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który z premedytacją zniszczył zaparkowane auto, które jak twierdził przeszkadzało mu aby przejść chodnikiem. Dodatkowo za zwróconą uwagę przez pokrzywdzoną kierował wobec niej groźby karalne. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Pijany i agresywny

16 kwietnia 2023 roku funkcjonariusze z bałuckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące zniszczenia pojazdu przy ul. Starosikawskiej w Łodzi. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że zaparkowała volkswagena w pobliżu miejsca pracy do której następnie się udała. Po godzinie 21:00 usłyszała hałas dobiegający zza okna. Ku jej zdziwieniu nieznany mężczyzna zaczął kopać w jej pojazd a następnie wziął kosz, który znajdował się w pobliżu i zaczął nim uderzać po karoserii oraz po szybie samochodu.

Kobieta natychmiast zbiegła, aby zwrócić mu uwagę. Agresor nie reagował i zaczął wykrzykiwać groźby w kierunku kobiety. Przestraszona 44-latka zadzwoniła wtedy po stróżów prawa. Po przyjeździe mundurowych mężczyzny nie było już na miejscu zdarzenia. W trakcie czynności pokrzywdzona rozpoznała po przeciwnej stronie jezdni mężczyznę, który chwilę wcześniej dokonał zniszczenie jej auta.

Po wylegitymowaniu okazało się, że sprawcą jest wcześniej notowany 45-letni łodzianin, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie blisko 3 promile. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzuty przedstawione przez śledczych z V Komisariatu Policji w Łodzi. Zatrzymany swoje zachowanie tłumaczył utrudnieniem przejścia chodnikiem poprzez zaparkowane auto. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Bałuty. Za groźby karalne oraz zniszczenie mienia o charakterze chuligańskim grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

POLICJA ŁÓDZKA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News