Zaoferowali uchodźcom darmowy transport, potem zażądali 5 tys. zł. To już trzeba być podczłowiekiem

Zaoferowali uchodźcom darmowy transport, potem zażądali 5 tys. zł. To już trzeba być podczłowiekiem

putin wojna wojsko ukraina rosja ropa naftowa gaz paliwo ceny cena

Podaj dalej

Trwająca na Ukrainie wojna dla dziesiątek milionów osób jest życiowym dramatem, a dla innych okazją do łatwego zarobku. To bardzo przykre, ponieważ świadczy to tylko o jednym – jako ludzkość musimy się jeszcze wiele nauczyć. Ale czy to kiedykolwiek nastąpi? Szanse są marne, ale jak wiadomo – nadzieja umiera ostatnia.

Policjanci zatrzymali dwie osoby, które usiłowały wyłudzić pieniądze od obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Przed punktem recepcyjnym zaoferowali 4 kobietom z 3 dzieci darmowy przewóz do Niemiec. Podczas podróży zażądali 150 euro od każdej przewożonej osoby. Do zdarzenia doszło wczoraj w Lubyczy Królewskiej (powiat tomaszowski). Zatrzymani to: 53 letni obywatel Bułgarii i jego 52-letnia znajoma.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed punktem recepcyjnym w Lubyczy Królewskiej. 4 kobiety z trójką dzieci zamierzały jechać do Niemiec. Darmowy transport zaoferowała im kobieta i jej znajomy. W trakcie jazdy busem marki Mercedes zażądali 150 euro od każdej przewożonej osoby. Kiedy para spotakła się ze stanowczą odmową wysadzili uchodźców i postanowili wyjechać z Polski. Roztrzęsione kobiety, które wróciły na punkt recepcyjny zauważyli policjanci. Podeszli do kobiet i ustalili co się stało.

Szybkie działania doprowadziły do ustalenia sprawców. Zostali zatrzymani na przejściu granicznym (Hrebenne), kiedy próbowali przekroczyć granicę. Zatrzymani to: 53-letni obywatel Bułgarii i jego 52-letnia znajoma. Za usiłowanie oszustwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News