Za to błahe przewinienie też można dostać 2 tys. zł mandatu. Wiedzieliście o tym?

Za to błahe przewinienie też można dostać 2 tys. zł mandatu. Wiedzieliście o tym?

policja mandat kontrola

Podaj dalej

Niestety, wielu kierowców w ostatnim czasie przekonało się, że nowy taryfikator jeńców nie bierze. Za znaczące przekroczenie prędkości można dostać z miejsca mandat w wysokości nawet 2.5 tys. zł. Niewiele mniej, bo 2 tys. zł dostaniemy natomiast za (na pierwszy rzut oka) bardzo błahe wykroczenie, które popełniane jest codziennie, przez tysiące kierowców w Polsce. W tym przypadku, złamanie przepisu udało się zarejestrować, przez co kierowca dostał kolosalny mandat. Być może pierwszy za to przewinienie w naszym kraju. 

Przejazd kolejowy i policja z kamerą

Kierowca volkswagena pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator wjechał na przejazd kolejowy. To niebezpieczne zachowanie 53-latka zarejestrował video rejestrator mazowieckiej grupy Speed. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków „STOP” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Finał wielu z tych zdarzeń jest tragiczny w skutkach.

policja mandat kontrola

Niestety kierowcy ignorują obowiązujące przepisy, a przykładem jest zachowanie kierowcy volkswagena, którego zatrzymali wczoraj do kontroli policjanci z grupy Speed. 53-latek wjechał na przejazd kolejowy na ul. Bielskiej pomimo sygnału czerwonego nadawanego przez sygnalizator S-1. To niebezpieczne wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego video rejestratora.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

policja mandat kontrola

POLICJA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News