Za drobną kolizję zapłacił 5 tys. zł mandatu. Uważajcie - to może się przytrafić każdemu kierowcy

Za drobną kolizję zapłacił 5 tys. zł mandatu. Uważajcie - to może się przytrafić każdemu kierowcy

policja mandat mandaty taryfikator wielkopolska

Podaj dalej

Od tego roku zmieniły się przepisy w ruchu drogowym, a wraz z nimi wysokość mandatów karnych. O tym, jak dotkliwe mogą być kary, przekonał się 21-latek z Piekar Śląskich. Za spowodowanie kolizji drogowej młody kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych.

W sobotnią noc policjanci z piekarskiej drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej, która miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Tarnogórskiej z ul. Brynicką. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce, bmw stało w polu, kilkadziesiąt metrów od drogi. Jak ustalili stróże prawa, 21-letni mieszkaniec Piekar jadąc ul. Brynicką, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, przejechał przez skrzyżowanie i wjechał w pole.

Kierujący oraz pasażer na szczęście nie odnieśli obrażeń. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 6 punktami karnymi.

Apelujemy o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

 

 

źródło: https: slaska.policja.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News