Wyjątkowo pomysłowa akcja policji zszokowała kierowców i pieszych. Niebywałe do czego użyli drona

Wyjątkowo pomysłowa akcja policji zszokowała kierowców i pieszych. Niebywałe do czego użyli drona

Wyjątkowo pomysłowa akcja policji zszokowała kierowców i pieszych. Niebywałe do czego użyli drona

Podaj dalej

Policjanci piaseczyńskiej drogówki przeprowadzili akcję „odłóż telefon i żyj”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w rejonie przejść dla pieszych. W działaniach został wykorzystany dron, który nie tylko obserwował ruch z powietrza, ale również wydawał komunikaty przypominające o bezpieczeństwie.

Zdarzenia z udziałem pieszych niestety w dalszym ciągu mają miejsce i w swoich skutkach są najczęściej tragiczne. Wielu zdarzeń można by było uniknąć, gdyby osoba przechodząca przez jezdnię zachowała szczególną ostrożność i zadbała o swoje własne bezpieczeństwo. Piesi często zaabsorbowani swoimi telefonami komórkowymi nie zwracają uwagi na otaczający ich świat. A wystarczy tak niewiele „odłóż telefon i żyj”.

policyjny dron
fot. pixabay

Właśnie pod takim hasłem policjanci piaseczyńskiej drogówki w godzinach popołudniowych przeprowadzili akcję na najczęściej uczęszczanych przejściach dla pieszych w Piasecznie. W działaniach, przy współpracy z SRS Służba Ratownictwa Specjalistycznego, wykorzystany został dron. Dzięki temu policjanci nie tylko mieli możliwość obserwacji niepożądanych zachowań w rejonie przejść dla pieszych, ale również wydawania komunikatów „uwaga, tu policja – odłóż telefon”, „uwaga, tu policja – zejdź z roweru”. I to te informacje usłyszane przez mieszkańców z powietrza wzbudziły największe emocje i działały profilaktycznie.

Funkcjonariusze w ten właśnie sposób starali się uświadomić pieszym i rowerzystom, że na poziom bezpieczeństwa mają wpływa sami poprzez swoje zachowanie. Obserwacja drogi i tego co się na niej dzieje jest niezmiernie ważna i te zasady zostały w trakcie tych działań przypomniane.

Poprzez takie akcje policjanci chcą zwrócić uwagę na nasilający się problem „smartfonowych zoombie” oraz przypomnieć rowerzystom, że na przejściach dla pieszych ich również obowiązują przepisy, których bezwzględnie należy przestrzegać.

KPP w Piaseccznie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News