To najbardziej bezczelne kradzieże samochodowe na świecie. Policja rozkłada ręce - "kradną wszystko w biały dzień"

Nowy film przedstawiający przestępców włamujących się do samochodów w biały dzień pokazuje, jak źle dzieje się w San Francisco. Miejscowi i władze twierdzą, że problem wymknął się spod kontroli. Z raportów wynika, że ​​miesięcznie dochodzi do ponad 1500 włamań, czyli w tym roku już prawie 10 000. To po prostu nie mieści się w głowie.

To najbardziej bezczelne kradzieże samochodowe na świecie. Policja rozkłada ręce – „kradną wszystko w biały dzień”
Podaj dalej

Mieszkaniec San Francisco niedawno śledził kierowcę białego Lexusa RC, gdy pasażer włamał się do wielu samochodów wzdłuż drogi. Na udostępnionym materiale wideo widać złodzieja w bluzie z kapturem i masce, który bezczelnie kradnie z samochodów co tylko się da.

„Zacząłem ich śledzić, a oni po prostu nie dbali o to, czy są śledzeni, czy nie, mieli to gdzieś” – powiedział autor nagrania lokalnemu reporterowi. Praktyka ta rozwija się w Golden State do tego stopnia, że ​​niektórzy ludzie zostawiają otwarte drzwi, aby uniknąć konieczności wymiany okien.

„Nazywa się to„ bipping and boosting ” powiedział porucznik Tracy McCray policji w San Francisco dla The NYPost. „To zaczęło się podczas pandemii. Drogi dosłownie błyszczą i mienią się w słońcu od rozbitego szkła samochodowych szyb. Niszczą te auta na prawo i lewo, jeśli nie mogą otworzyć drzwi, wybijają szyby i kradną wszystko, co jest w środku. Złodzieje przestali się już nawet ukrywać, robią to w biały dzień jak gdyby nigdy nic”. – dodał McCray.

Ten sam raport podaje, że policyjne dane dotyczą 1670 włamań w ciągu ostatnich 30 dni i prawie 10 000 w tym roku. Według przełożonego Deana Prestona problem wynika z wielu czynników, w tym z łagodnych kar dla złapanych. „Kiedy dokonujemy aresztowania za włamanie, problem polega na tym, że są oni wypuszczani niemal natychmiast na własne żądanie i od razu wracają tam i robią to ponownie” – powiedział Preston.

„Wielu z nich ma nawet bransoletki do monitorowania na kostkach, ale ich to nie obchodzi. Jest to całkowite lekceważenie, ponieważ wiedzą, że po prostu ujdzie im to na sucho. ” – dodał Dean Preston.

Miejscowa policja apeluje do kierowców do niepozostawiania pustych samochodów, a zwłaszcza do unikania pozostawiania toreb w zasięgu wzroku osób, które mogłyby zajrzeć do pojazdu.

Przeczytaj również