Tesla przejechała 1,6 miliarda kilometrów. To tyle co 40 tys. razy dookoła Ziemi

Tesla przejechała 1,6 miliarda kilometrów. To tyle co 40 tys. razy dookoła Ziemi

Tesla przejechała 1,6 miliarda kilometrów. To tyle co 40 tys. razy dookoła Ziemi

Podaj dalej

Czterdzieści tysięcy razy dookoła Ziemi lub pięć razy na Słońce i z powrotem – to właśnie miliard mil. Tyle samochody marki Tesla przejechały z aktywowaną funkcją Autopilot.

40 tys. razy dookoła Ziemi czyli 1,6 miliarda km

Dla firm, które pracują nad rozwiązaniami związanymi z autonomicznymi samochodami, nic nie jest ważniejsze niż dane. A te najlepiej zdobywać testując swoje systemy wśród innych aut. W pełni autonomiczne samochody to przyszłość. Jednak auta, które prostsze odcinki są w stanie pokonać bez pomocy kierowcy są już teraźniejszością. Jednym z systemów, który to umożliwia jest Autopilot zainstalowany w „elektrykach” marki Tesla.

Producent poinformował, że łącznie pół miliona Tesli na drogach przejechało 10 miliardów mil (1.6 miliarda km). To ogromne osiągnięcie oznacza, że na serwerach producenta znajduje się już wiele danych, które mogą pomóc mu w udoskonalaniu tej technologii, a także budowie systemu jazdy autonomicznej. Aktualnie Autopilot jest bowiem raczej systemem wspomagającym kierowcę (samochód z nim pomaga utrzymywać lub zmieniać określony pas ruchu, asystuje przy hamowaniu i dodawaniu gazu, utrzymuje określoną prędkość czy też zajmuje miejsce parkingowe).

Samochody tej marki oferują funkcję zautomatyzowanej jazdy, pozwalając nam zdjąć ręce z kierownicy i z nogi z pedałów w określonych warunkach. Obowiązkiem kierowcy jest jednak zwracanie uwagi na to, co dzieje się na drodze. Konsekwencje całkowitego zaufania Autopilotowi mogliśmy oglądać już kilkukrotnie i nie były to przyjemne obrazki.

elon musk tesla spacex zarobił majatek
fot. pixabay

Taki wynik oznacza, że średnio aż jedna mila na dziesięć jest przejeżdżana na Autopilocie. Ciekawe, jak Tesla wykorzysta omawiane informacje. Mamy nadzieję, że za ich sprawą Autopilot prędzej czy później stanie się w pełni autonomicznym systemem. Kiedy to nastąpi? Cóż, na to pytanie chyba nie jest w stanie odpowiedzieć nikt.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News