Kalifornijski UP.FIT, oddział Unplugged Performance, przygotował właśnie pierwszy na świecie pojazd Cybertruck Next-Gen Patrol dla organów ścigania w całym kraju. Jednak projekt UP.FIT to nie tylko koncepcja. Według firmy spotkał się on już z zainteresowaniem policji. Pierwsze dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku.
Radiowóz idealny
Kluczową zaletą Tesli Cybertruck są mocne panele nadwozia ze stali nierdzewnej, które są w stanie wytrzymać ostrzał z broni kal. 9 mm. Auto można doposażyć również w ochronę balistyczną 3 generacji dla dodatkowej ochrony funkcjonariuszy przed atakami z zaskoczenia i podczas aktywnych starć i długiej wymiany ognia. Jest to zatem idealny radiowóz do miast wypełnionych przestępczością, takich jak np. Los Angeles. Niestety nie ujawniono żadnych informacji na temat testów balistycznych dotyczących ulepszenia ochrony szyb zewnętrznych.
W zależności od zastosowania UP.FIT może również dostosować środek Cybertrucka, dodając przegrody dla aresztowanych i schowki na broń, kamizelki kuloodporne itp. Z kolei dla służb ratunkowych poruszających się w trudnych warunkach dostępny jest również pakiet terenowy.
W ciszy
Jak powszechnie wiadomo, nowoczesne pojazdy elektryczne, charakteryzują się dużym przyspieszeniem i zasięgiem szacowanym na nawet ponad 500 km. Mając na uwadze, że Tesla Cybertruck przyspiesza do 100 km/h w 2,6 sek., mundurowi nie muszą martwić się też, że ktoś im ucieknie. Co jednak najważniejsze, auta te są bardzo ciche, dlatego elektryczne radiowozy idealnie sprawdzą się w razie potrzeby szybkiego i bezszelestnego zatrzymania np. włamywaczy.
Dodatkowo cicha i płynna praca „elektryków” działa relaksująco na pasażerów, co powinno pomóc zmniejszyć stres i pozwolić funkcjonariuszom skoncentrować się na pracy. Niektóre agencje wdrożyły je już w swoich flotach. Policja w Los Angeles zaczęła używać BMW i3 już w 2016 r. Z kolei policja w Nowym Jorku korzysta od niedawna z Fordów Mustangów Mach-E.