Ten kierowca będzie miał o czym rozmyślać. Za to co zrobił grozi mu 30 tys. zł kary

Ten kierowca będzie miał o czym rozmyślać. Za to co zrobił grozi mu 30 tys. zł kary

135-194686

Podaj dalej

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który rażąco przekroczył prędkość. 42-letni mężczyzna pędził 180 kilometrów na godzinę na tak zwanej 90-siątce i niewiele mniej w obszarze zabudowanym. Dzięki mundurowym w porę udało się przerwać niebezpieczną jazdę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Grozi mu również grzywna do 30 tysięcy złotych.

Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów w tym zakresie.

W sobotę (16 kwietnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zauważyli na drodze wojewódzkiej numer 158 osobówkę, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar w nieoznakowanym radiowozie wskazał 180 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do dziewięćdziesiątki. Warto wspomnieć, że z tak dużą prędkością osobowe Alfa Romeo poruszało się tuż przed wjazdem w obszar zbudowanym. Już na terenie miejscowości wideorejstrator wskazał, że kierowca mimo, że jedzie przez miejscowość pędzi niemal 130 kilometrów na godzinę.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Nieodpowiedzialna jazda będzie miała dla niego surowe konsekwencje. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi na trzy miesiące, odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali sprawę do sądu. Dodatkowo jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych. Mężczyźnie grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News